Kolejne zwycięstwo Stoczni Szczecin!

8 lis 2018, 23:31

Mecz w Szczecinie rozpoczął się bardzo wzruszającym momentem, na boisku pojawili się Weterani Wojska Polskiego. Razem z nimi cała hala minutą ciszy uczciła pamięć poległych żołnierzy, którzy zapłacili największą cenę w walce o naszą niepodległość.

Na początku seta gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie (5:3). Drużyna ze Stolicy nie dawała za wygraną, rozpoczęła się walka punkt za punkt (6:6, 7:7). Po pierwszym challengu w meczu drużynie Gogola udało się wyjść na prowadzenie (11:9). W dalszej walce Stoczni udało się osiągnąć największą przewagę jak do tej pory (17:13). Gospodarze poszli za ciosem zostawiając Onico coraz dalej w tyle (20:15,23:16). Goście nie dawali za wygraną pod koniec seta (24:17, 24:18) Ostatecznie pierwszą cześć meczu zwyciężyła Stocznia Szczecin (25:20).

Drużyna gości bardzo ładnie rozpoczęła drugiego seta (5:8). Choć gospodarze walczyli nie udało się im wyjść na prowadzenie (9:12). Onico Warszawa popełniała zdecydowanie mniej błędów, Kapitan Stoczni w jednej akcji popełnił aż cztery błędy doprowadzając do wyniku (11:16), Drużyna Antigi zdobywała coraz większą przewagę (13:20, 15:23) Drugą część meczu wygrała Onico Warszawa przewaga dziewięciu punktów (16:25)

Na początku trzeciego seta gospodarze objęli prowadzenie (5:3). Rywale bardzo szybko ich dogonili doprowadzając do remisu (6:6). Podczas zagrywek Bartosza Kurka Stoczni udało się wyjść na prowadzenie (9:6). Drużyna Gogoli zdobywała coraz więcej punktów (19:14,22:14). Ostatecznie trzeciego seta wygrali gospodarze (25:17)

Czwarta cześć meczu rozpoczęła się prowadzeniem Warszawy (1:3). Stocznia goniła rywali aż doprowadziła do remisu (10:10) następnie przejęła prowadzenie (12:10). Onico udało się doprowadzić do remisu (15:15), nie trwało to jednak długo. Bardzo szybko Stocznia znów przejęła prowadzenie (18:15). Przewagę udało się utrzymać do końca meczu, dzięki czemu gospodarze wygrali seta (25:21)

Stocznia Szczecin – Onico Warszawa (25:20, 16:25, 25:17, 25:21)

MVP: Simon Van De Voorde

Onico Warszawa: Antoine Brizard, Piotr Łukasik, Andrzej Wrona, Graham Vigrass, Rafael Araujo, Damian Wojtaszek

Stocznia Szczecin: Matej Kazijski, Nicholas Hoag, Bartosz Kurek, Simon Van De Voorde, Janusz Gałązka, Łukasz Żygadło