Strona główna Siatkówka Reprezentacja Kolejny cel – Rio de Janeiro !

Kolejny cel – Rio de Janeiro !

0

Emocje po wczorajszym finale jeszcze nie opadły, natomiast już pojawiają się nowe cele naszej reprezentacji. Kolejnym krokiem są oczywiście Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro!

Polacy po zdobyciu złotego medalu, awansują w rankingu FIVB z 5 na 3 miejsce! Wyprzedzimy Włochów oraz Amerykanów, natomiast przed nami będą na pierwszym miejscu Brazylijczycy, a zaraz za nimi najwięksi przegrani tych mistrzostw Rosjanie.

Ranking FIVB ma bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o zdobycie przepustki na IO. Pierwszą taką możliwością będzie Puchar Świata rozegrany tradycyjnie w Japonii. Turniej ten odbędzie się miedzy 22.08-22.09.2015 roku. Tylko dwie najlepsze drużyny tych zawodów wywalczą sobie bezpośredni awans do Rio.

Następne szanse na przepustki będą rozgrywane w dwóch turniejach kontynentalnych. Przydział do tych turniejów reguluje właśnie ranking FIVB, wiec Polska jako, że zajmuje w nim 3 miejsce jest pewna gry we wszystkich turniejach kwalifikacyjnych. Oczywiście mamy nadzieję, ze podopieczni Antigi już w Japonii zapewnią sobie awans!

Z drugiej strony rażą bardzo rygorystyczne przepisy, żeby Mistrz Świata nie był pewny gry w IO? No cóż, pokażemy jeszcze nie raz, że jesteśmy najlepsi !!!