Kolejny krok Anwilu do obrony tytułu

Aktualizacja: 3 lip 2019, 09:11
4 cze 2019, 20:01

Koszykarze Anwilu Włocławek w trzecim meczu finałów mistrzostw Polski pokonali przed własną publicznością Polski Cukier Toruń. W serii do czterech wygranyc prowadzą 2-1. Do wygranej włocławian poprowadziło trio Almeida-Szewczyk-Simon. Każdy z nich zdobył po osiemnaście punktów.

Z dużego C zaczęli spotkanie koszykarze Polskiego Cukru. Trafienia Cheikh Mbodja i Łukasza Wiśniewskiego dało prowadzenie przyjezdnym 0:10. Gdy trafił Ivan Almeida dopiero wtedy worek punktowy włocławian rozwiązał się. W zespole Polskiego Cukru ważne trafienia zaliczał Aaron Cel. Dzięki polskiemu kadrowiczowi torunianie prowadzili. W drugiej kwarcie obrońcy tytułu mistrzowskiego cały czas minimalnie przegrywali. W piętnastej minucie po trójce grającego dziś niemalże po profesorsku Szymona Szewczyka Anwil przegrywał tylko 35:36, a kilkadziesiąt sekund później już był remis. Anwil zaczął się rozkręcać. Sygnałem do ataku jeszcze przed przerwą był wsad Ivana Almeidy.

Gdy na początku trzeciej kwart trafieniem zza łuku popisał się Kamil Łączyński Anwil odskoczył na jedenaście oczek. U torunian próbowali odrabiać straty Karol Gruszecki czy Michael Umeh. Polski Cukier tracił jednak kolejne punkty. Kolejno po trójce trafili Szewczyk, Simon oraz Zyskowski i dzięki właśnie serii 9:0 w ciągu w nie co ponad minutę włocławianie odskoczyli rywalom do stanu 65:50. Torunianie mieli swoje atuty pod koszem, ale kolejne kontry padały łupem gospodarzy, zwłaszcza Chesa Simona. Po trzech kwartach Anwil prowadził już różnicą dwudziestu jeden oczek.

W czwartej kwarcie pojedyncze akcje Aarona Cela czy Tomasza Śniega nie wystarczyły do tego, aby Anwil poczuł się bardzo zagrożony. Owszem jeszcze po siedmiu punktach z rzędu dla Polskiego Cukru było 90:80 na nie co ponad dwie minuty do końca, ale to było wszystko co torunianie mogli zrobić. Jeszcze na niespełna 24 sekundy do końca trójkę trafił Gruszecki i było 94:86, ale Anwil w pełni kontrolował już spotkanie.

ANWIL WŁOCŁAWEK – POLSKI CUKIER TORUŃ  96:86 (20:25, 27:15, 31:17, 18,29)

Anwil: Chase Simon 18, Szymon Szewczyk 18, Ivan Almeida 18, Jarosław Zyskowski 13, Walerij Lichodiej 9, Michał Michalak 7, Aleksander Czyż 5, Kamil Łączyński 4, Aaron Broussard 4, Igor Wadowski 0, Adam Piątek 0.

Polski Cukier: Aaron Cel 15, Karol Gruszecki 14, Michael Umeh 14, Bartosz Diduszko 12, Krzysztof Sulima 7, Cheikh Mbodj 6, Łukasz Wiśniewski 6, Tomasz Śnieg 6, Robert Lowery 4, Damian Kulig 2, Mikołaj Ratajczak 0.

stan rywalizacji: 2:1 dla Anwilu Włocławek