Kolejny świetny mecz Damiana Kuliga w Turcji!

Aktualizacja: 28 lut 2016, 20:34
28 lut 2016, 10:45

Polscy koszykarze może nie osiągają ostatnio wielkich sukcesów reprezentacyjnych, ale pojedynczy zawodnicy spisują się znakomicie w zachodnich klubach. Jednym z nich jest Damian Kulig, który zaliczył kolejny znakomity występ w lidze tureckiej.

Trabzonspor, w którego barwach gra reprezentant Polski, nie był faworytem do zwycięstwa z Pinar Karsiyaką, jednak pod wodzą Polaka, drużyna zagrała znakomity mecz, wygrywając 67:63. Przez trzy kwarty goście prowadzili, ale w ostatniej odsłonie gry gospodarze zagrali kapitalnie i wybili rywalom koszykówkę z głowy, wygrywając 67:63.

Polak zaliczył wczoraj 25 punktów, 5 zbiórek oraz 2 asysty. Zespół Kuliga z bilansem 8-11 zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli, co jeszcze nie daje play-offów, ale strata do wyprzedzających klub z Trabzonu zespołów jest niewielka.

Damian Kulig i spółka przerwali zespołowi gości serię sześciu zwycięstw z rzędu. To pokazuje, że w ekipie Polaka jest spory potencjał i niewykluczone, że o doskonałej postawie naszego zawodnika usłyszymy w tym sezonie jeszcze nie raz.