Strona główna Żużel 1. Liga Kolejny wychowanek wraca do Włókniarza!

Kolejny wychowanek wraca do Włókniarza!

0

Po długich rozmowach z sternikami częstochowskiego klubu Artur Czaja zdecydował się na powrót do klubu w którym się wychował. W sezonie 2016 będzię on bronił barw Włókniarza Częstochowa.

Od dłuższego czasu wiadomo że Włókniarz Częstochowa, wracający po rocznej przerwie, chcę budować swój skład w oparciu o własnych wychowanków. Prezes Michał Świącik otwarcie mówił, że klub rozmawia między innym z Arturem Czają. Wcześniej chęć startów w Częstochowie zadeklarował Mateusz Borowicz. Wiemy też, że na pozycji juniora bedzię jeździł Oskar Polis.

Popularny “Józek” swoje ostatniego sezonu w barwach PGE Stali Rzeszów nie może zaliczyć do zbyt udanych. Zawodnik postanowił więc rozpocząć wiek seniora od startów w I lidze. Sternicy Włókniarza od początku namawiali Artura do zasilenia ich drużyny, jednak wtedy klub miał wystartować w II lidze, co niezbyt pasowało zawodnikowi. Teraz gdy klub z Częstochowy ma wystartować w I lidze Czaja zdecydował się ostatecznie na podpisanie kontraktu z częstochowskim Włókniarzem.

Prezes Michał Świącik jest zadowolony z tego porozumienia, ponieważ głównym jego celem było budowanie składu w oparciu właśnie o wychowanków. Uważa on, że Czaja jest perspyktywicznym zawodnikiem i ma szansę rozwinąć się w barwach Włókniarza.

Komentarze