Komarnicki nokautuje żużlowców. „Ich jazda to kompletna porażka”

Reprezentacja Polski zajęła odległe szóste miejsce podczas Speedway of Nations w duńskim Vojens. Tak słabego startu naszej drużyny narodowej nikt się raczej nie spodziewał. Postawę kadry w ostrych słowach skomentował były prezes Stali Gorzów, Władysław Komarnicki.

Fatalny występ Polaków w Speedway of Nations

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Reprezentacja Polski zakończyła zawody Speedway of Nations w duńskim Vojens dopiero na szóstej lokacie, wyprzedzając jedynie Finów. Bartosz Zmarzlik, lider drużyny narodowej, spisał się kapitalnie. Znacznie gorzej wypadli natomiast jego reprezentacyjni koledzy. Fatalnie zaprezentowali się Patryk Dudek oraz Maciej Janowski.

To pierwszy turniej wspomnianego cyklu, w którym Polska nie sięgnęła po medal. Zresztą, już półfinał rywalizacji wskazywał, że coś ewidentnie jest nie tak. Jednak wówczas uznano to za wypadek przy pracy. Aktualnie wiemy, że był to zwiastun marnej formy zarówno Dudka, jak i Janowskiego.

Władysław Komarnicki nokautuje Dudka i Janowskiego

Trudno przetrawić to, co wydarzyło się w Danii. I jeszcze długo żużlowa Polska będzie debatować na temat przyszłości kadry. Sprawę na łamach portalu „WP SportoweFakty” w dosadnych słowach skomentował były prezes Stali Gorzów, Władysław Komarnicki.

– Jestem bardzo poruszony i zdenerwowany. Samym Bartkiem Zmarzlikiem nie wygra się drużynowych mistrzostw świata. Dziwiłem się, że pan trener Dobrucki nie wziął ze sobą Kołodzieja. Tak szczerze mówiąc, to kompletną porażką była jazda Dudka i Janowskiego. Końcowy wynik drużyny jest żenujący. Trener Dobrucki musi się głęboko zastanowić, czy jest sens stawiania na tę dwójkę. Powoli trzeba sięgać po takich zawodników, by Bartek miał kogoś, kto będzie robił nie dwa czy trzy punkty – powiedział Komarnicki.

– Bartek zrobił 20 punktów. Proszę zobaczyć, jaka była to różnica klas. Z przykrością muszę powiedzieć, że Polacy nie są przyzwyczajeni do ciężkich torów. My trochę głaszczemy te tory u siebie, a w Danii, Szwecji, Australii i Anglii jeździ się na takich torach, jaki był w Vojens – dodał honorowy prezes Stali Gorzów.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Reprezentacja Polski zawiodła. Australijczycy mistrzami Speedway of Nations 2022

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama