Koniec ćwierćfinałów fazy Play – Off na zapleczu PLK

23 kwi 2017, 21:07

Ćwierćfinały fazy Play – Off na zapleczu PLK dobiegły końca. W półfinale zobaczymy: Legię Warszawa, Spójnię Stargard Szczeciński, Sokoła Łańcut oraz GTK Gliwice.

Meritumkredyt Pogoń Prudnik – Max Elektro Sokół Łańcut 59:73 (23:18, 11:17, 14:16, 11:22)

Przed rozpoczęciem fazy Play-Off zespół z Łańcuta przeżywał lekki kryzys. Mecze z Prudnikiem ułożyły się jednak po myśli Sokoła, który wczoraj wyeliminował Pogoń z walki o medale. Sobotni pojedynek był bardzo zacięty, ale ostatecznie lepsi okazali się być łańcucianie. W trzecim meczu ćwierćfinałowym najwięcej punktów dla gości zdobył Kulikowski, który zanotował na swoim koncie double – double ( 19 punktów i 12 zbiórek). Wśród graczy Prudnika dobrze spisywał się Prostak (18 pkt).

Stan rywalizacji 3:0 dla Sokoła

Spójnia Stargard Szczeciński – GKS Tychy

Sobota: 84:72 (18:21, 29:13, 19:20, 18:18)

Początek sobotniego meczu był lepszy w wykonaniu GKS-u, który szybko wyszedł na prowadzenie. Stargardzianie dobrze radzili sobie jednak w obronie i odrobili straty, dzięki czemu wygrali wczorajsze spotkanie. Znaczną wartość dla obu drużyn miał natomiast niedzielny pojedynek, który był przysłowiowym być, albo nie być dla tyskiego zespołu.

Niedziela: 87:83 (22:27, 16:24, 23:18, 26:14)

W niedzielnym meczu lepsza okazała się być Spójnia, która awansowała do półfinału I ligi. Przez trzy kwarty stargardzianie nie spisywali się najlepiej jednak w pewnym momencie w grze GKS-u coś się zacięło. Miejscowi odrobili straty i okazali się być ostatecznie lepsi od tyskiego zespołu. Najlepszym graczem wśród gospodarzy był Pabian (21 pkt). Najwięcej punktów dla gości zdobył Kowalewski (23 pkt).

Stan rywalizacji: 3:1 dla Spójni.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – GTK Gliwice 61:62 (19:30, 16:9, 9:7, 17:16)

Zespół z Gliwic wygrał dwa pierwsze mecze z Jamaleksem i jechał do Leszna z dużą pewnością siebie. Początek wczorajszego meczu to mocniejsze uderzenie gości, którzy po pierwszej kwarcie pukali już so drzwi pólfinału. Beniaminek nie zamierzał się jednak poddawać i odrobił straty. Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w emocjonującej końcówce, gdzie zwycięstwo odnieśli gliwiczanie. Najwięcej punktów dla Leszna zdobył Koelner (14 pkt). Wśród przyjezdnych dobrze spisywał się Dziemba (15 pkt).

Stan rywalizacji: 3:0 dla Gliwic