sobota, 25 czerwca, 2022

Marcin Lewandowski kończy karierę po 16 latach! „Rodzina jest najważniejsza”

Marcin Lewandowski, utytułowany lekkoatleta z wieloma sukcesami na arenie międzynarodowej niespodziewanie zakończył karierę. Powodem takiej decyzji jest brak przygotowań do rozpoczynającego się sezonu ze względu na sprawy rodzinne.

„Nawet sekundy się nie zastanawiałem” – napisał Marcin Lewandowski

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet Trzy złote medale halowych mistrzostw Europy w latach 2015, 2017 i 2019, mistrzostwo Europy w 2010 roku czy brąz na mistrzostwach świata z 2019 roku to największe sukcesy Lewandowskiego. W tym roku miał nadzieję na pobicie wyniku z ostatnich mistrzostw świata. Niestety tak się nie stanie, ponieważ jeden z najlepszych lekkoatletów naszego kraju kończy karierę wyczynowego sportowca.

Lewandowski ogłosił swoją decyzję za pomocą mediów społecznościowych. Jako powód wskazał sprawy rodzinne, które nie pozwoliły mu na uczestniczenie w zagranicznych zgrupowaniach, a tym samym właściwe przygotowanie do zawodów.

Z przykrością i smutkiem, ale jednocześnie z wielką radością chciałbym oficjalnie ogłosić, że kończę przygodę ze sportem a przynajmniej tym wyczynowym, bo nadal będę reprezentował Centralny Wojskowy Zespół Sportowy.

Po nieszczęśliwym wypadku mojej córki podczas zajęć gimnastyki artystycznej zdecydowałem, iz pozostanę w domu dopóki Midia nie odzyska pełnej sprawności. W związku z tym, iż nie miałem możliwości wyjeżdżać na zagraniczne zgrupowania, nie byłem w stanie się należycie przygotować, aby mieć możliwość obrony brązowego medalu Mistrzostw Świata oraz srebra Mistrzostw Europy a miejsca poza podium mnie nie interesują.

Czy to była trudna decyzja? Nawet sekundy się nie zastanawiałem bo rodzina jest priorytetem. Tak samo było kiedy odpuściłem HMŚ mimo, że byłem w świetnej formie.

Tym samym jest to koniec wyjątkowej 16-letniej przygody podczas której Marcin Lewandowski zdobył 15 medali w biegach na 1500 oraz 800 metrów.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Babić – Balski (21.05): Polak walczy o pas WBC Silver. Jak wyglądają zakłady bukmacherskie?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA