Koniec marzeń o Dywizji A. Polska odpada w ćwierćfinale

22 lip 2016, 16:53

Niestety reprezentacja Polski do lat 20 nie uzyska awansu do Dywizji A. Podopieczni Arkadiusz Miłoszewskiego przegrali swój ćwierćfinał z reprezentacją Czarnogóry i tym samym pożegnali się z marzeniami o awansie.

Rywale Biało-Czerwoncyh na tym turnieju nie zaznali goryczy porażki ani razu. Podobnie niestety było w piątek, kiedy to Czarnogóra wyeliminowała z turnieju naszych koszykarzy.

Od początku spotkania to Czarnogóra minimalnie prowadziła, lecz Biało-Czerwoni dzielnie walczyli o pozostanie w turnieju. O wyniku końcowym przesądziła ostatnia kwarta. Choć na jej początku Polska przegrywała zaledwie dwoma punktami (47:45), to w końcówce Czarnogóra nie pozostawiła cienia złudzeń kto  w tym turnieju powinien grać dalej. Niestety młodzież z Polski pomogła swoim rywalom osiągnąć sukces. W ostatniej kwarcie Biało-Czerwoni zdobyli zaledwie 6 punktów.

Reprezentacja Polski w tym spotkaniu wystąpiła bez jednego z filarów, mowa tu o Grzegorza Kulki. Zawodnik ten w jednym z wcześniejszych meczów doznał urazu mostka i nie mógł pomóc kolegom.

Czarnogóra eliminując reprezentację Polski, awansowała do półfinału, tym samym pozostali w grze o awans do Dywizji A. Z możliwości zagrania w wyższej dywizji będą cieszyć się reprezentacje trzech najlepszych drużyn turnieju w Chalkidzie.

Polska – Czarnogóra 51:63 (12:16, 19:19, 14:12, 6:16)

Polska: Bartosz Jankowski 14, Marcel Ponitka 8, Maciej Bojanowski 8, Maciej Bender 6, Michał Marek 6, Jakub Nizioł 3, Dominik Olejniczak 2, Igor Wadowski 2, Mateusz Fatz 2, Marek Zywert 0

Czarnogóra: Petar Popović 16, Aleksa Ilić 9 (15 zb), Milos Krivokopic 9, Emir Hadzibegović 9, Vasilije Bacović 7, Mihailo Radunović 5, Ognjen Carapić 4, Zoran Nikolić 4, Vasilije Knezević 0