Strona główna Lekkoatletyka Konrad Bukowiecki ukarany przez IAAF

Konrad Bukowiecki ukarany przez IAAF

0

Zakończyła się sprawa Konrada Bukowieckiego. Najlepszy polski kulomiot został ukarany przez IAAF za stosowanie niedozwolonej substancji.

Dnia 19 lipca 2016, po zdobyciu przez Bukowieckiego mistrzostwa świata i pobiciu rekordu świata do lat 20, pobrano próbkę do badania. Kontrola wykazała w organizmie polskiego kulomiota obecność higenaminy, która w organizmie Polaka znalazła się za sprawą zażycia zanieczyszczonej odżywki.

Konrad Bukowiecki został ukarany publiczną reprymendą oraz pięciodniową dyskwalifikacją. Unieważnione zostały również wyniki Bukowieckiego, jakie uzyskał w dniach 19-24 lipca 2016 roku.

– Konrad właśnie otrzymał e-maila z IAAF z informacją, że dostał “publiczną reprymendę”, a także zostały unieważnione jego wyniki z mistrzostw świata juniorów w Bydgoszczy. Nie ma żadnej pięciodniowej dyskwalifikacji. Jeżeli chodzi o te daty 19-24 lipca, to po prostu wyniki, jakie uzyskał w tym czasie, nie są brane pod uwagę w jego karierze. Przy “publicznej reprymendzie” nie ma bowiem czegoś takiego jak dyskwalifikacja czasowa. Nie ma zatem żadnego zawieszenia w stosunku do Konrada – tak sytuację tłumaczył Ireneusz Bukowiecki, ojciec i trener polskiego kulomiota.

Komentarze