Kosmiczny mecz reprezentacji Polski, Holandia zdemolowana!

Aktualizacja: 30 lis 2018, 13:08
30 lis 2018, 05:53

Reprezentacja Polskich koszykarzy rozbiła Holandię 105:78 w meczu eliminacji do mistrzostw świat, które zostaną rozegrane w przyszłym roku w Chinach.

Jednym z bohaterów pierwszej części spotkania był Adam Cel, który nie mylił się rzucając za trzy punkty. Dobre spotkanie rozegrał również Waczyński co pozwoliło nam wygrać pierwszą kwartę 27:18. Drugie dziesięć minut nie zmieniło oblicza gry i na przerwę schodziliśmy prowadzać 53:33. Druga cześć spotkania to przewaga podopiecznych Taylora udokumentowana wysokim zwycięstwem. Dzięki wygranej Polacy mają bilans 5:4 i zachowali szanse awansu na przyszłoroczne mistrzostwa świata.

W niedziele zmierzymy się z Włochami i aby przedłużyć szanse na awans musimy pokonać naszych rywali.

Holandia – Polska 78:105 (18:27, 19:26, 24:26, 17:26)

Holandia: Charlon Kloof 21, Shane Hammink 10, Thomas Van der Mars 10, Yannick Franke 9, Arvin Slagter 8, Worthy De Jong 7, Nick Oudendag 5, Mohamed Kherrazi 4, Jito Kok 2, Keye van der Vuurst de Vries 2, Rienk Mast 0.

Polska: Aaron Cel 20, Maciej Lampe 17, A.J. Slaughter 14, Adam Waczyński 13, Mateusz Ponitka 10, Michał Sokołowski 9, Łukasz Koszarek 8, Karol Gruszecki 6, Adam Hrycaniuk 6, Łukasz Kolenda 2, Michał Nowakowski 0, Krzysztof Sulima 0.