Zbliżamy się do play off w I lidze koszykarzy

Aktualizacja: 5 mar 2016, 08:24
4 mar 2016, 20:36

Dziś w pierwszej lidze koszykarzy rozpoczęła się dwudziesta siódma kolejka. Serii spotkań jest trzydzieści. Ostatnie rozstrzygnięcia w sezonie zasadniczym zapadną trzeciego kwietnia. Bieżącą kolejkę w Warszawie zainaugurowała Legia spotkaniem z Astorią Bydgoszcz.

Do ekstraklasy awansuje tylko zwycięzca pierwszej ligi. Obecnie tabelę (po 26 kolejkach) zaplecza ekstraklasy otwiera Miasto Szkła Krosno (51 pkt) przed MAX Electro Sokół Łańcut (48 pkt) oraz właśnie Legią Warszawa (45 pkt). Legia Warszawa nie ukrywa, że celem zespołu jest awans w tym sezonie do elity. Jednak ekipy z Krosna i Łańcuta wygrały z Legią oba mecze. Z tymi zespołami stołeczny zespół na pewno będzie walczyć mocno w play off o awans. Problemem warszawskiej drużyny będzie na pewno nieobecność Cezarego Trybańskiego. Gdy pierwszy nasz rodak w NBA złapał w tym sezonie wiatr w żagle, odniósł kontuzję. Na boisko w tym sezonie może już nie wrócić.

W spotkaniu Legii z Astorią faworytem był zespół ze stolicy. Dlaczego Legia zajmuje trzecie miejsce w tabeli szybko pokazali bydgoszczanom. Mecz rozpoczął się o szybkiego prowadzenie 7:0 dla Legii. W pierwszej kwarcie drużyna z Bydgoszczy nie postawiła stołecznemu zespołowi żadnego oporu. W drugiej odsłonie marsz warszawian do dwudziestej wygranej w sezonie trwał dalej. W połowie drugiej kwarty na tablicy widniał wynik 47:18 dla gospodarzy. Bariera trzydziestu punktów została złamana (52:20) po celnych wolnych Michała Aleksandrowicza.

Po zmianie stron obraz meczu się nie zmienił. Astoria nie była dziś w stanie w żadnym momencie przeciwstawić się Legii. Po trzydziestu minutach stołeczny prowadził różnicą równo czterdziestu punktów. W ostatniej kwarcie jak i przez całe spotkanie emocji nie było. Obie ekipy dograły spotkanie.

Pierwsza trójka zespołów w tabeli jest już znana, ale na miejscach od siódmego do dwunastego jest jeszcze na tyle ciasno, że w obecnej serii spotkań jak i przez trzy pozostałe kolejki może jeszcze się sporo zmienić. Drużyny z miejsc cztery-sześć też do końca będą walczyć o jak najlepsze miejsca przed play off.

Legia Warszawa – Astoria Bydgoszcz 109:73 (28:9, 35:21, 31:24, 15:19)

Pozostałe mecze dwudziestej siódmej kolejki I ligi męskiej rozegrane zostaną jutro.