Koszykarze Legii Warszawa pokonali na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg

Aktualizacja: 24 mar 2023, 09:57
1 lis 2016, 17:38

Koszykarze Legii Warszawa pokonali na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg 85:51 (20:17; 35:5; 12:16; 18:13) w meczu 7. kolejki I ligi. O wyraźnym zwycięstwie gości przesądziła druga kwarta, wygrana różnicą aż 30 punktów.

Podopieczni trenera Piotra Bakuna w pełni zrehabilitowali się za porażkę sprzed tygodnia ze Spójnią Stargard. Legioniści po raz pierwszy objęli prowadzenie po celnym rzucie Grzegorza Kukiełki w połowie pierwszej kwarty i nie oddali go już do końca meczu. Popisowa w wykonaniu gości była druga odsłona, wygrana 35:5. Legia niepodzielnie dominowała na parkiecie i wypracowała sobie bardzo wysoką przewagę.

Po przerwie, beniaminek grał ambitnie. Na trzy minuty przed końcem meczu, Kotwica zmniejszyła straty do 21 punktów. Ekipa z Warszawy raz jeszcze zdołała jednak podkręcić tempo i dzięki trafieniom z dystansu Grzegorz a Malewskiego, Łukasz Pacochy oraz Piotra Robaka, Legia ostatecznie triumfowała różnicą ponad 30 „oczek”.

W następnej kolejce warszawiacy podejmą w hali OSiR Bemowo Sokoła Łańcut w hitowym starciu na zapleczu Ekstraklasy.

Kotwica Kołobrzeg – Legia Warszawa 51:85 (17:20; 5:35; 16:12; 13:18)

Kotwica: Bodych 10; Pawłowski 8; Suliński 8; Hanke 5; Mieczkowski 4; Przyborowski 4; Neumann 4; Włodarczyk 3; Małetko 2; Rduch 0

Legia: Aleksandrowicz 16; Robak 13; Pacocha 12; Kukiełka 11; Linowski 10; Malewski 9; Andrzejewski 6; Ł. Wilczek 4; Bojko; Paszkiewicz