Koszykarze wygrywają z Chorwacją w eliminacjach do MŚ! Jest szansa na awans

17 wrz 2018, 23:39

Polscy koszykarze w meczu dla nich przedłużającym szanse na awans do przyszłorocznych Mistrzostw Świata sensacyjnie pokonali faworyzowaną w tym spotkaniu Chorwację. Dzięki wygranej dalej pozostajemy w grze o awans.

Początek spotkania należał do naszych koszykarzy. Dzięki minimalnie skuteczniejszej grze prowadzili na otwarcie meczu 6:2. Chorwaci nie zamierzali łatwo oddać meczu. Zaczęli powoli wchodzić w spotkanie. Z kolejnymi minutami pierwszej kwarty mecz się wyrównał. Na dwie minuty do końca nasi dzisiejsi rywale prowadzili 15:19 dzięki szybkim atakom gości. Jednak w naszym zespole byli Adam Waczyński i Mateusz Ponitka. Dzięki ich trafieniom pierwsza odsłona skończyła się remisem.

Pierwsze akcje drugiej kwarty to gra kosz za kosz. W trzynastej minucie traciliśmy do rywali cztery oczka. W odpowiedzi za trzy punkty trafił Aaron Cel i było 26:27 dla gości. W grze ekipy trenera Drażena Anzlovicia było widać konsekwencję. Minimalne prowadzenie utrzymywało się po dwudziestu minutach utrzymywało się na korzyść gości. Nie do przecenienia była postawa Adam Hrycaniuka.

W trzeciej odsłonie przypomniał o sobie trójkami Adam Waczyński. Po chwili w sukurs poszedł A.J. Slaughter. Pięciopunktowe prowadzenie po połowie zostało zniwelowane. Był remis 44:44. Jednak nasi koszykarze nie mogli przełamać remisu. Po trzech kwartach było 54:58 dla Chorwacji.

Pięć punktów z rzędu reprezentacji Polski na początku czwartej kwarty dało naszej ekipie minimalną przewagę. Biało-Czerwoni potrafili dość długo ją utrzymywać, ale nie mogli jej efektywnie powiększyć. Adam Waczyński dorzucił kolejne ważne dwa trafienia zza linii 625. Swoje oczka dorzucali Krzysztof Sulima i A.J. Slaughter. W efekcie czego na około trzy minuty przed końcem nasi koszykarze prowadzili nawet ośmioma punktami. Chorwaci sukcesywnie zmniejszali straty, a Polacy zupełnie nie mogli odzyskać rytmu w ataku. Końcówka należała do naszej drużyny, a wygraną przypieczętował najskuteczniejszy w tym meczu Adam Waczyński z linii rzutów wolnych w samej końcówce spotkania.

Z naszej grupy pewny awans mają już Litwini, którzy w po dwóch dogrywkach pokonali Holandię 95:92. Szóste zwycięstwo odnieśli Włosi i też są blisko wywalczenia miejsca w turnieju, który w 2019 roku zorganizują Chiny. W poniedziałek koszykarze z Italii pokonali 69:63 Węgrów.

Polska – Chorwacja 79:74 (21:21, 10:15, 23:22, 25:16)

Polska: Waczyński 21, Hrycaniuk 14, Slaughter 12, Ponitka 12, Cel 7, Sulima 6, Sokołowski 5, Łączyński 2, Gielo 0, Witliński 0, Gruszecki 0

Chorwacja: Bogdanović 22, Sarić 17, Zizić 13, Stipcević 6, Zubac 6, Ramljak 4, Simon 3, Zubcić 3, Mustapić 0, Bilinovac 0