Koszykówka: BRĄZOWY CUKIER Z TORUNIA

Aktualizacja: 30 maj 2018, 19:23
30 maj 2018, 10:04

Po zdobyciu nie dawno w Warszawie Pucharu Polski ekipa Polskiego Cukru Toruń dołożyła brązowe medale PLK w sezonie 2017/2018. O tym kto zdobędzie trzecie miejsce zadecydowało pierwsze spotkanie dwumeczu torunian z Stelmetem. Rewanż mimo, że minimalnie przegrany przez Polski Cukier nie miał większego znaczenia.

W spotkaniu ekipę z Zielonej Góry poprowadził Andrzej Adamek.

Dotychczasowy pierwszy trener Andriej Urlep w poniedziałek na ręce właściciela Stelmetu złożył rezygnację. Tym samym zielonogórzanie mieli aż trzech pierwszych trenerów w jednym sezonie.

Trafienia Łukasza Wiśniewskiego i Karola Gruszeckiego na początku meczu ustawiały w lepszej sytuacji gospodarzy. Straty odrabiali Łukasz Koszarek i bardzo aktywny Vladimir Dragicević, ale m.in. dzięki akcji Tomasza Śniega po 10 minutach było 23:20. W drugiej kwarcie Stelmet Enea wychodził nawet na prowadzenie – a sporo w ataku dawał Adam Hrycaniuk.

Sytuację ponownie odwracał niezwykle skuteczny Gruszecki, a swoje dokładał Glenn Cosey. Po pierwszej połowie ekipa trenera Dejana Mihevca wygrywała 43:39. Zielonogórzanie w trzeciej kwarcie walczyli ciągle o lepszy wynik, ale nawet doprowadzenie do remisu nie dawało niczego w kontekście dwumeczu. Po późniejszych trójkach Łukasza Koszarka i Edo Muricia drużyna prowadzona przez Andrzeja Adamka zdobyła nawet pięć punktów przewagi. Polski Cukier nie zamierzał oddawać zwycięstwa. Dzięki akcjom Newbill i Coseya po 30 minutach było 66:63. Czwarta część meczu ponownie była bardzo wyrównana, a trafienia Martynasa Geceviciusa dawały przewagę gościom. Ostatecznie zielonogórzanie zwyciężyli 87:83, ale z brązowych medali dzięki wysokiej wygranej w pierwszym meczu cieszyli się zawodnicy Polskiego Cukru.

POLSKI CUKIER TORUŃ – STELMET ZIELONA GÓRA 83:87 (23:21, 20:18, 23:24, 17:24)

Polski Cukier: Gruszecki 18, Cosey 15, Mbodj 13, Newbill 9, Wiśniewski 9, Cel 5, Jeszke 5, Sulima 4, Diduszko 3, Śnieg 2, Perka 0, Krefft 0.

Stelmet: Dragicević 16, Gecevicius 16, Zamojski 16, Hrycaniuk 13, Koszarek 12, Savović 8, Matczak 3, Murić 3, Hernandez 0.

Wynik pierwszego meczu:  117:95 dla Polskiego Cukru Toruń