Krzysztof Piątek show! Hat-trick Polaka i miano bohatera Basaksehiru [WIDEO]

Aktualizacja: 30 sty 2024, 12:31
28 sty 2024, 14:18

Krzysztof Piątek okazał się bohaterem Basaksehiru w wyjazdowym meczu z Konyasporem w 23. kolejki tureckiej Super Lig. Polski napastnik trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców i odwrócił losy spotkania ze stanu 0:2 do 3:2, zapewniając swojej drużynie trzy punkty.

Hat-trick Krzysztofa Piątka

Po dość słabej pierwszej części sezonu i dziewięciu meczach bez gola, od początku listopada Krzysztof Piątek wrócił do regularnego strzelania bramek. W dwóch ostatnich spotkaniach co prawda nie trafiał do siatki, ale w niedzielę dał prawdziwy popis i był bohaterem swojej drużyny.

Już po upływie pierwszego kwadransa Basaksehir przegrywał 0:2 w wyjazdowym starciu z Konyasporem. Odrabianie strat goście zaczęli dopiero w 67. minucie i jak się okazało, do roboty zabrał się Krzysztof Piątek, który zapewnił swojemu zespołowi trzy punkty.

Polski napastnik dał sygnał do ataku w 67. minucie, wykorzystując rzut karny. W 79. minucie Piątek doprowadził do wyrównania, popisując się ładnym uderzeniem głową, natomiast w drugiej minucie doliczonego czasu trafił na 3:2, oddając bardzo precyzyjny strzał z narożnika pola karnego.

Piątek wróci do reprezentacji?

Obecny bilans Krzysztofa Piątka w tym sezonie to 21 występów, 10 goli i jedna asysta. Jego coraz lepsza dyspozycja strzelecka może być dobrym prognostykiem w kontekście reprezentacji Polski. 28-latek może liczyć na powołanie na marcowe baraże o awans na Euro 2024.

Kolejna kompromitacja FC Barcelony. Xavi ogłosił odejście z klubu!