“Kto nie wygrywa 3:0,…” – Effector wywozi z Radomia dwa punkty!

8 gru 2014, 22:14

W ostatnim meczu pierwszej kolejki rundy rewanżowej PlusLigi Cerrad Czarni Radom podejmował u siebie Effector Kielce. Po niezwykle zaciętym meczu goście wygrali 3:2.

Już początek pierwszej partii pokazał, że nie będzie to łatwy mecz. Goście nawiązywali z gospodarzami wyrównaną walkę – gdy tylko rywale zdobyli przewagę, ci natychmiast ją niwelowali. W połowie seta ich gra załamała się. Nie udało im się zażegnać kryzysu do końca partii i przegrali 22:25.

W drugim secie dzięki trudnym zagrywkom Lukasa Kampy, gospodarzom udało się zbudować przewagę, jednak szybko ona stopniała, gdy popełnili kilka błędów. Postawa gości również była zmienna – prowadzili kilkoma punktami, by po chwili przez własne pomyłki doprowadzić do remisu. W końcówce seta to radomianom udało się ponownie złapać rytm gry i wygrać 25:21.

W trzeciej partii kielczanie wrócili na boisko z nowym zapasem sił i to oni rządzili na siatce. Dopiero w połowie seta gospodarzom udało się wyrównać wynik. Wtedy dopiero walka rozgorzała na dobre. Żadna drużyna nie odpuszczała. Radomianie mieli już kilka piłek meczowych, jednak w emocjonującej końcówce to kielczanom udało się wygrać 31:29.

W kolejnej partii siatkarze ponownie podjęli walkę punkt za punkt – jednak minimalnie lepsi okazywali się goście. Gospodarze mieli spore kłopoty ze skończeniem ataku. W kolejnej fazie seta doszły do tego problemy z przyjęciem. Gra “wojskowych” coraz bardziej upadała i ostatecznie przegrali czwartą partię 16:25.

W decydującym secie radomianie całkowicie stracili ducha – popełniali mnóstwo błędów. Starali się jeszcze odbudować przewagę, ale kielczanie robili co chcieli. Ostatecznie to goście wygrali piątego seta 15:12, a cały mecz 3:2.

Cerrad Czarni Radom – Effector Kielce 2:3 (25:22, 25:21, 29:31, 16:25, 12:15)

Czarni: Kampa, Wachnik, Grzechnik, Bołądź, Westphal, Ratajczak, Kowalski (libero) oraz Kędzierski, Żaliński, Gutkowski, Grobelny, Ostrowski

Effector: Janusz, Buchowski, Bieniek, Miseikis, Staszewski, Maćkowiak, Sufa (libero) oraz Pająk, Krzysiek, Takvam, Penczew

MVP: Adrian Buchowski