Strona główna Pozostałe Sporty motorowe Kubica z najlepszym czasem wśród kierowców Williamsa! Sirotkin minimalnie wolniejszy

Kubica z najlepszym czasem wśród kierowców Williamsa! Sirotkin minimalnie wolniejszy

0

Testy opon Pirelli na torze w Abu Zabi dobiegły końca. Robert Kubica przejechał 100 okrążeń we wtorek oraz 28  w środę i uzyskał najlepszy czas jednego okrążenia z pośród trzech kierowców Williamsa, co z pewnością przybliży go do podpisania kontraktu z brytyjskim zespołem na przyszły sezon.

W środę kierowcy osiągali lepsze czasy niż dzień wcześniej, gdyż jeździli z mniejszą ilością paliwa i wyjeżdżali na krótsze przejazdy. Podczas drugiego dnia testów na torze Yas Marina wśród kierowców Williamsa, więcej okrążeń przejechał Siergiej Sirotkin, który rywalizuje z Polakiem o kontrakt na przyszły sezon. Rosjanin miał problemy z bolidem, ale nie przeszkodziło mu to przejechać okrążenia w bardzo dobrym czasie 1:39.947, co było lepszym wynikiem od wtorkowych osiągnięć Roberta Kubicy (1:41.296) i  Lance Stroll (1:39.580).

Na ostatnią godzinę testów ponownie szansę dostał Kubica. Miał on niewiele paliwa i opony hipermiękkiej mieszanki, co miało pozwolić mu w osiąganiu dobrych czasów. Krakowianin długo nie mógł uzyskać lepszego czasu od Sirotkina, ale ostatecznie to się udało. Ostatnie okrążenie testów przejechał on w czasie (1:39,485). Wyniki te niewiele jednak mówią, gdyż tylko osoby zarządzające ekipą Williamsa wiedzą przy jakich ustawieniach bolidu jeździli poszczególni kierowcy.

Teraz brytyjski zespół będzie analizował zebrane w Abu Zabi dane, więc na ogłoszenie kto będzie drugim kierowcą Williamsa na przyszły sezon będzie trzeba poczekać może nawet kilka tygodni.

Wciąż nie znamy też odpowiedzi na pytanie jak poradzi sobie Kubica w walce na torze z innymi kierowcami. Temat ten w “Eleven F1” poruszył Roger Benoit, dziennikarz magazynu “Blick”. “Sądzę, że po dwóch pierwszych Grand Prix kolejnego sezonu należy wyciągnąć wnioski, bo Robert będzie miał przejechane dwa wyścigi i będzie można ocenić, czy ta współpraca ma sens czy nie. Jeśli obie strony, czyli team i kierowca, uznają, że jest ok, to Polak przejedzie cały sezon. Jeśli nie, jeśli sam Robert stwierdzi, że jest trochę punktów negatywnych, to będzie można wprowadzić trzeciego kierowcę czy kierowcę testowego zamiast Kubicy. Ja bym tak zrobił” – mówił Benoit.

Komentarze