Kubica powoli przestaje wierzyć…

Aktualizacja: 12 lip 2022, 10:12
12 lis 2015, 20:42

“Mam nadzieję, że przejedziemy ten rajd bez problemów, choć tak naprawdę dla nas rajd już się trochę skończył, zanim wystartowaliśmy” – mówi Robert Kubica

Rok 2015 jest bardzo nieudanym rokiem dla Roberta Kubicy. Polski Rajdowiec zdobył w tym sezonie WRC zaledwie 8 punktów w 12 rajdach. Jak na razie pozwala mu to zajmować 15. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ostatnią szansą na poprawę dorobku punktowego jest Rajd Wielkiej Brytanii, który rozpoczął się właśnie dzisiaj. Niestety rozpoczął się z problemami…po pierwszym przejeździe w samochodzie, a dokładnie w obudowie skrzyni biegów zrobiła się dziura, z której wylał się cały olej. Kolejnym problemem było złapanie “kapcia” na trasie.

Odcinek testowy wygrał Sebastian Ogier, a Robert Kubica ostatecznie zajął 11 miejsce tracąc 2,8 sekundy do zwycięzcy.