sobota, 25 czerwca, 2022

Kubica wraca do bolidu F1. Pojedzie przed Grand Prix Hiszpanii

To dobry dzień dla polskich fanów sportów wyścigowych. Alfa Romeo F1 Team Orlen poinformował, że Robert Kubica po paru miesiącach przerwy wskoczy do bolidu w pierwszym treningu przed Grand Prix Hiszpanii.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Polak podczas sesji treningowej zastąpi Zhou Guanyu. Chiński debiutant spisuje się w tym roku poniżej oczekiwań i dotychczas zgromadził w klasyfikacji generalnej zaledwie jeden punkt. W związku z tym szefostwo Alfa Romeo F1 Team chce dać szansę Robertowi Kubicy, który będzie mógł przetestować jego bolid.

Robert Kubica jako pierwszy zasiadł za sterami bolidu właśnie w tym miejscu, przy okazji testów przedsezonowych. Te doświadczenia z pewnością pozwolą naszemu kierowcy w pełni wykorzystać jutrzejszą sesję, aby dostarczyć zespołowi mnóstwo ważnych danych – napisano w oficjalnym komunikacie.

Kubica w pierwszej sesji treningowej F1 w 2022 roku

Dla Polaka jest to pierwszy występ w sesji treningowej F1 w roku 2022. Można przypuszczać, że nie będzie jednak ostatnim. Kubica pod koniec lutego jeździł już Alfą Romeo podczas zimowych testów w Barcelonie. Wtedy wady techniczne w pojeździe sprawiły jednak, że pokonał zaledwie kilka okrążeń.

Alfa Romeo podczas zawodów na Półwyspie Iberyjskim zamierza sprawdzić w swoim samochodzie kilka poprawek. Frederic Vasseur zdradził, iż w Barcelonie w modelu C42 zadebiutuje m.in. nowa podłoga. Obecnie Szwajcarzy zajmują piątą lokatę w klasyfikacji konstruktorów F1. Zgromadzili na swoim koncie 31 oczek.

Robert Kubica i mecz piłki nożnej. Mecz charytatywny przed GP Monako

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA