Strona główna Bez kategorii Kuusamo: Tylko czterech Polaków w konkursie!

Kuusamo: Tylko czterech Polaków w konkursie!

0

Krzysztof Biegun, Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła to czterech Polaków, którzy zakawalifikowali się do jutrzejszego konkursu PŚ w Kuusamo. Sztuki tej nie dokonali Maciej Kot, któremu do awansu zabrakło zaledwie 0,9 pkt oraz Stefan Hula i kontuzjowany Jan Ziobro.

Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Krzysztof Biegun, który skokiem na odległość 130,5 m zapewnił sobie 6 miejsce w kwalifikacjach tuż przed Lauri Asikanenem z Finlandii i Gregorem Schlierenzauerem. 26 pozycję po kwalifikacjach zapewnił sobie Dawid Kubacki, może nie była to rewelacyjna próba, bo tylko na odległość 118 m, ale wystarczająca do awansu. Słaby skok oddał natomiast Piotr Żyła. Nasz zawodnik skoczył tylko 112 m, ale dzięki dodatkowym punktom znalazł się tuż za Kubackim i Hilde na 28 miejscu. Ostatnim z Polaków, którego zobaczymy jutro na skoczni to Aleksander Zniszczoł. Nasz junior kwalifikację zapewnił sobie skokiem na odległość 123 m. O wielkim pechu może mówić natomiast Maciej Kot. Zajął on bowiem pierwsze nie premiujące awansem miejsce. Skok na odległość 115,5 m dał 41 pozycję i mimo, że do konkursu wchodzili skoczkowie, którzy oddawali krótsze skoki m.in. Żyła to nota całkowita Kota na to nie pozwoliła. Natomiast szybko możemy zapomnieć o wystrzałowym treningowym skoku Stefana Huli na odległośc 137,5 m. W kwalifikacjach oddał on bowiem próbę na zaledwie 101,5 m, dając 56 pozycję.

Kwalifikacje wygrał triumfator sezonu 2012/13 Anders Bardal, skokiem 140,5 m. Dalsze pozycje zajmowali kolejno Anssi Koivuranta, Severin Freund, Andreas Kofler i Jakub Janda, skokami powyżej 130 m.

Najdalsze skoki spośród tych, którzy kwalifikację mieli zapewnioną oddali Andreas Wellinger 144,5 m i Peter Prevc 142,5 m.