Strona główna Piłka nożna Lech i Legia powalczą o dość pokaźną sumę

Lech i Legia powalczą o dość pokaźną sumę

0

O jaką kwotę powalczą ekipy z Poznania i Warszawy, w zbliżającym się wielkimi krokami finałowym, meczu Pucharu Polski? Jak się okazuje, zwycięzca tego pojedynku będzie mógł liczyć na nagrodę w wysokości aż 600 tys. złotych. Za samo dotarcie do tego etapu rozgrywek obie drużyny mają już zapewnione 200 tys. Finałowy mecz pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym o godzinie 16.

W regulaminie rozgrywek uwzględnione są kwoty, jakie konkretne drużyny dostaną z biegiem awansów do kolejnych rund. Legia i Lech rywalizację rozpoczęły od 1/16 finału, dlatego takim sposobem zarobiły kolejno: 10 tys – udział w 1/16, 20 tys.-1/8, ćwierćfinał – 30 tys., a półfinał – 40 tys. W sumie daje to kwotę 100 tys. złotych, ale że obaj finaliści dostają po 100 tys.niezależnie od wyniku, to składa się to na ogólny zarobek w wysokości 200 tys.zł jeszcze przed rozpoczęciem finału.

Zwycięstwo w samym finale oznacza dodatkowe 400 tys. złotych, dlatego triumfator rozgrywek o Puchar Polski otrzyma w sumie 600 tys.złotych.

Od przyszłego roku premie wyraźnie wzrosną. Zwycięstwa będzie mógł wtedy liczyć aż na milion zł, a przegrany dostanie 200 tys. Powiększono też nagrody za udział w 1/8 finału, ćwierćfinał oraz półfinał – będzie to odpowiednio 25, 50, 100 tys. złotych.

Komentarze