Puchar Polski: Podbeskidzie odpada, Lech gra dalej!

9 sie 2016, 20:47

Do ciekawego spotkania doszło dziś w ramach PP w Bielsku-Białej. Spadkowicz Ekstraklasy poprzedniego sezonu podejmował Lecha Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem Kolejorza.

Mimo, iż zespół ze stolicy Wielkopolski nie znajduje się ostatnio w dobrej formie (w weekend poległ w Kielcach 4-1), dziś zaprezentował ciekawy futbol, pokonując Bielszczan 3-0.

W pierwszej, wyrównanej połowie Lechici pokonali bramkarza gospodarzy dopiero w 43 minucie, gola dla Lecha zdobył Tomasz Kędziora. Asystę zaliczył Jevtić.

Drugą połowę lepiej zaczęli Górale, którzy byli blisko zdobycia gola. Do bramki nie trafił Chmiel, dobitki nie wykorzystał Demjan. Dobrą robotę wykonał Putnocky oraz obrońcy Lecha.

W 63 minucie było już 0-2. Gola dla zespołu z Poznania zdobył Nicki Bille Nielsen. Asystował Pawłowski. W 86 minucie kolejną bramkę strzelił Nielsen, pokonując Lisa w sytuacji sam na sam.

W 1/8 finału Pucharu Polski Lech Poznań zagra ze zwycięzcą meczu Stomil-Ruch.