Lech Poznań zremisował w Gruzji. “Kolejorz” w trzeciej rundzie LKE

28 lip 2022, 21:00

Lech Poznań zremisował z Dinamem Batumi 1:1 i awansował do trzeciej rundy Ligi Konferencji. Strzelcami bramek zostali: Mate Wacadze (Dinamo) oraz Alan Czerwiński (Lech). Teraz drużynę “Kolejorza” czeka podróż do Islandii.

“Kolejorz” spuścił łomot Dinamo Batumi

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Lech Poznań rozbił Dinamo Batumi w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji do Ligi Konferencji 5:0. W związku z tym dzisiejszy pojedynek był swego rodzaju formalnością. W 26. minucie kapitalną interwencją popisał się bramkarz “Kolejorza”, Artur Rudko, który zatrzymał groźny strzał Flamariona po kontrataku.

Na Adjabert Arenie poznańska lokomotywa próbowała nawiązać do sukcesu sprzed tygodnia, ale wszelkie jej starania kończyły się fiaskiem. Na półmetku współzawodnictwa Lech bezbramkowo remisował z Dinamem. Bardziej skoncentrowani byli zawodnicy ekipy gospodarzy, choć głównie w poczynaniach defensywnych.

Lech Poznań w trzeciej rundzie Ligi Konferencji

Po przerwie, w 64. minucie potyczki, miejscowi objęli prowadzenie po świetnej główce Mate Wacadze, który wykorzystał dobre dośrodkowanie kolegi z drużyny. Natomiast do remisu uderzeniem z dystansu doprowadził Alan Czerwiński. To trafienie ustaliło ostateczny wynik spotkania (1:1). Następnymi przeciwnikami Lecha będzie Vikingur Reykjavik.

Lech Poznań rozgromił Dinamo Batumi! Kapitalny mecz „Kolejorza”