Jest oficjalny komunikat. Lechia Gdańsk zostanie dokapitalizowana

1 lut 2024, 13:47

W środę w mediach pojawiły się informacje, że Lechia Gdańsk, która przechodzi finansową reorganizację, zalega z wypłatami pensji dla swoich piłkarzy, członków sztabu szkoleniowego i innych pracowników. Klub poinformował, że jeszcze tego samego dnia zaległości zostały uregulowane. Dodatkowo ujawniono, że trójmiejska drużyna zostanie dokapitalizowana.Klub zalegał z wypłatami. Wszystko zostało już uregulowane

Ostatnie święta Bożego Narodzenia były pierwszymi od lat, kiedy to biało-zieloni mieli uregulowane wszystkie zobowiązania finansowe wobec swoich pracowników. Niepokojące informacje dotyczące Lechii Gdańsk pojawił się dopiero w środę. Trójmiejskie media doniosły, że piłkarzom i innym pracowników trójmiejskiego klubu nie wypłacono styczniowych pensji.

Jeszcze tego samego dnia do całej sytuacji odniósł się klub. Lechia przyznała, że pracownicy klubu musieli czekać na wynagrodzenia dłużej, ale zaległości zostały już uregulowane. W specjalnym komunikacie wytłumaczono również, skąd wynikały opóźnienia. Najważniejsza informacja jest jednak taka, że podjęto decyzję o dokapitalizowaniu Lechii w pierwszym kwartale 2024 roku.

Cały komunikat Lechii Gdańsk ws. dokapitalizowania klubu

Ze względu na brak wsparcia od dotychczasowych sponsorów takich jak Grupa Energa, która odmówiła sponsorowania Lechii Gdańsk występującej w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi, nowi właściciele Klubu zmuszeni byli zorganizować dodatkowe finansowanie dla naszego Klubu w celu wywiązania się ze swoich zobowiązań.

Ta dodatkowa inwestycja stała się konieczna również w związku ze zmniejszeniem dotacji Miasta Gdańska na sezon piłkarski 2023/2024 będącym konsekwencją spadku Lechii do Fortuna 1 Ligi.

Nasz personel administracyjny otrzymał wynagrodzenia i chcielibyśmy podziękować zawodnikom i pracownikom za wyrozumiałość z powodu opóźnienia wypłaty wynagrodzenia w styczniu.

Reorganizacja ekonomiczna Klubu jest koniecznością i zakończy się do końca pierwszego kwartału 2024 roku, ponieważ obecne kierownictwo Klubu rozumie, że tylko silna finansowa Lechia będzie w stanie zrealizować swoje cele, wśród których najważniejszym jest awans do Ekstraklasy wraz z budową nowego centrum treningowego i akademii piłkarskiej.Media: Lechia Gdańsk znowu nie płaci piłkarzom i trenerom. “Farmazon”

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA