Legia pierwszym półfinalistą Pucharu Polski. Piękny gol Pekharta

Aktualizacja: 28 lut 2023, 17:48
28 lut 2023, 15:29

Legia Warszawa została pierwszym półfinalistą tegorocznej edycji Pucharu Polski. Drużyna Kosty Runjaicia po bramkach Tomasa Pekharta, Bartosza Kapustki i Carlitosa wygrała 3:0 z Lechią Zielona Góra i zameldowała się w kolejnej rundzie.

Lechia Zielona Góra jest jedną z największych niespodzianek tegorocznej edycji. W dwóch poprzednich rundach III-ligowy klub eliminował ekstraklasowych rywali – Jagiellonię Białystok (3:1) i Radomiaka Radom (po karnych). Legia natomiast pokonywała po drodze Wisłę Płock (3:0) i Lechię Gdańsk (po karnych).

Legia w półfinale Pucharu Polski

Legia otworzyła wynik bardzo szybko, bowiem już w ósmej minucie. Po dośrodkowaniu spod końcowej linii Filipa Mladenovicia, w polu karnym do piłki doszedł Tomas Pekhart, który z niewygodnej pozycji popisał się bardzo ładnym strzałem piętą i znalazł drogę do siatki.

Tuż przed przerwą stołeczny zespół podwyższył na 2:0. Paweł Wszołek zagrał ze skrzydła na 17. metr i gdy wydawało się, że adresatem będzie Robert Pich, ostatecznie na strzał zdecydował się Bartosz Kapustka, który skorzystał jeszcze na odbiciu się piłki od nogi Rafała Ostrowskiego.

Wynik meczu na 3:0 ustalił w 71. minucie wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Carlitos. Bartosz Slisz ładnym podaniem obsłużył na prawej stronie Wszołka, a ten dograł wzdłuż do Hiszpana, który bez większych problemów trafił z dziewiątego metra do bramki.

Lechia Zielona Góra vs Legia Warszawa 0:3
0:1 Tomas Pekhart 8′
0:2 Bartosz Kapustka 43′
0:3 Carlitos 71′

Legia Warszawa stała się tym samym pierwszym półfinalistą tegorocznej edycji Pucharu Polski. O pozostałe trzy miejsca powalczą Pogoń Siedlce z Górnikiem Łęczna, KKS Kalisz ze Śląskiem Wrocław, a także Motor Lublin z Rakowem Częstochowa.