Legia przegrywa w Alkmaar. AZ minimalne lepsze od Wojskowych

5 paź 2023, 22:56

Legia Warszawa wraca z Holandii bez choćby jednego punktu. Wicemistrzowie Polski przegrali z AZ Alkmaar w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy (0:1). Jedynego gola w czwartkowym spotkaniu strzelił Vangelis Pavlidis.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

LKE. Wojskowi bez błysku. Porażka pomimo gry z przewagą

Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na AFAS Stadion mogła zawieść kibiców, którzy spodziewali się po tym meczu pokazu ofensywnej gry. Oba zespoły z ogromnym szacunkiem podeszły do przeciwnika z ogromnym respektem. Zarówno piłkarze AZ Alkmaar jak i Legii Warszawa powoli tworzyli swoje okazje, przez co w pierwszej części spotkania zobaczyliśmy tylko dwa celne strzały.

Obraz gry nieco zmienił się w drugiej połowie. Wówczas podręcznikowy atak przeprowadzili gospodarze. Po akcji niemal całego tercetu ofensywnego futbolówkę dośrodkowaną wprost na swoją głową dostał Dani de Wit. Ten próbował strzelać, ale piłka zamiast do bramki poleciała w stronę Vangelisa Pavlidisa, który z najbliższej możliwej odległości umieścił ją w siatce warszawskiego zespołu.

W 66. minucie przegrywająca Legia dostała prezent od AZ Alkmaar. Mayckel Lahdo zbyt wysoko wyskoczył do podania, czego ofiarą padł Yuri Ribeiro. Zawodnik wicemistrzów Polski został trafiony w głowę, za co sędzia pokazał zawodnikowi gospodarzy czerwoną kartę. Ostatnią cześć meczu podopieczni Kosty Runjaica grali z przewagą jednego gracza.

Pomimo posiadana na murawie większej liczby piłkarzy Legia Warszawa nie była w stanie odrobić strat. W końcówce meczu zawodnicy AZ Alkmaar niemal zamknęli się we własnym polu karnym, dzięki czemu skutecznie zablokowali Wojskowym możliwość strzelenia gola wyrównującego. Po dwóch spotkaniach Legia ma na koncie trzy punkty.