Legia nie sprostała Spójni we własnej hali

Aktualizacja: 24 mar 2023, 09:56
23 paź 2016, 15:00

Koszykarska drużyna Legii Warszawa uległa na własnym parkiecie Spójni Stargard 66:83. Przerwała została tym samym passa czterech kolejnych zwycięstw legionistów. Dla ekipy gości była to już szósta ligowa wygrana z rzędu.

Niestety dla legionistów to przyjezdni zdominowali mecz od pierwszej kwarty, prowadząc wysoko 47:36 już do przerwy. W ostatnich dwóch ćwiartkach spotkania stołeczni koszykarze nie byli w stanie odwrócić losów rywalizacji. W ekipie Piotra Bakuna fatalnie funkcjonowała obrona, a do tego doszła bardzo słaba skuteczność gospodarzy tego starcia. Dość napisać, że gracze Legii trafili w całym pojedynku tylko 39 % rzutów z gry i przegrali walkę na tablicach aż 24:33. Nie mieli swego dnia zawodnicy pierwszej piątki a niezłe momenty rezerwowych – Adama Linowskiego i Łukasza Pacochy to było zbyt mało, aby realnie zagrozić świetnie dysponowanej drużynie gości. W sobotę Legia musiała uznać wyższość rywala, bo była zdecydowanie słabsza na parkiecie. W szeregach gospodarzy tylko trzech graczy (Piotr Robak, Adam Linowski i Grzegorz Kukiełka) nieznacznie przekroczyło granicę dziesięciu punktów. Natomiast podopieczni Wiktora Grudzińskiego perfekcyjnie wykonywali rzuty wolne, trafiając wszystkie 9 prób, trafili też połowę trójek – 10/20.

Najlepszym zawodnikiem spotkania był wszechstronny Damian Janiak, który zanotował znakomite statystyki: 18 punktów, 7 zbiórek i 8 asyst. Najskuteczniejszym strzelcem był 33-letni Paweł Lewandowski, który podczas 20 minut spędzonych na placu gry zgromadził 23 oczka, trafiając aż 10 z 13 rzutów z gry. Zawodnik przed sezonem po 5 latach gry opuścił Astorię Bydgoszcz i przeniósł się do Spójni.

Legia Warszawa – Spójnia Stargard 66:83 (21:27, 15:20, 19:19, 11:17)

Legia: Robak 13, Linowski 12, Kukiełka 11, Łukasz Wilczek 10, Andrzejewski 6, Pacocha 6, Bojko 4, Paszkiewicz 4, Malewski 0.

Spójnia: Lewandowski 23, Janiak 18, Pytyś 14, Dymała 11, Pabian 9, Fraś 4, Raczyński 4, Śpica 0.