Legia w ćwierćfinale FIBA Europe Cup! Sukces koszykarzy z Warszawy

Aktualizacja: 8 lut 2024, 19:57
8 lut 2024, 10:34

W ostatnim meczu drugiej fazy FIBA Europe Cup koszykarze Legii wygrali ze Sportingiem w Lizbonie 99:86 i zajęli 2. miejsce w grupie, awansując do ćwierćfinału rozgrywek! Stołeczna drużyna osiągnęła wielki sukces na trudnym terenie.

Koszykarze Legii w ćwierćfinale FIBA Europe Cup

Aby awansować do 1/4 finału rozgrywek warszawska drużyna musiała nie przegrać różnicą większą niż 9 punktów – taka była przewaga po pierwszym, wygranym w stolicy Polski spotkaniu obydwu ekip. Zadanie wydawało się trudne, ale na pewno możliwe do wykonania.

Po pierwszej kwarcie w lepszych humorach byli gospodarze, którzy prowadzili 30:19 i wydawało się, że dość spokojnie kontrolują przebieg spotkania. Po wznowieniu gry przewaga portugalskiej drużyny przez chwilę wynosiła aż 16 punktów, ale po połowie meczu wynik ostatecznie brzmiał 53:44 na korzyść Sportingu.

Od początku trzeciej kwarty warszawska drużyna zaczęła odrabiać straty i efekty widać było bardzo szybko. Przed ostatnią częścią Legia Warszawa prowadziła 75:72 i jak się okazało, prowadzenia nie oddała już do samego końca meczu. Finalnie efektownie wygrała 99:86 i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału.

Sporting Lizbona – Legia Warszawa 86:99 (30:19, 53:44, 72:75)

Koszykarze Legii Warszawa awansowali tym samym do ćwierćfinału FIBA Europe Cup. O awans do półfinału powalczą z hiszpańskim zespołem CB Bilbao Berri (mecze 6 i 13 marca).

UEFA odrzuciła odwołanie AZ Alkmaar. Śmieszna kara za wydarzenia po meczu z Legią