Legia Warszawa w półfinale I ligi

23 kwi 2017, 21:28

W niedzielny wieczór Legia pokonała na wyjeździe Biofarm, 82:77 i zameldowała się w półfinale I ligi mężczyzn.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla poznaniaków, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Podopieczni trenera Bakuna zdołali jednak odrobić część strat i wciąż pozostawali w grze. Biofarm nie chciał dać jednak za wygraną i to on schodził na przerwę prowadząc.

Po zmianie stron gra przyjezdnych nie wyglądała najlepiej. Ostatnia odsłona była bardzo nerwowa. Przez chwilę wydawało się, że mecz zamknie się w czterech kwartach, jednak do jego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

W dodatkowych pięciu minutach legioniści spisywali się znakomicie i trafili zwłaszcza zza linii 6.75 metra. Ostatecznie to właśnie goście okazali się lepsi i wygrali.

Najlepszym graczem wśród warszawiaków był Aleksandrowicz (17 pkt). Najwięcej punktów dla Biofarmu zdobył Fiszer (26 pkt).

Biofarm Basket Poznań – Legia Warszawa 77:82 (24:14, 16:18, 13:10, 16:25, d1: 9:14)