Legia Warszawa zwyciężyła z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Drużyna awansowała do play-offów PLK

9 kwi 2022, 11:45

Legia Warszawa wygrała wyjazdowy mecz z MKS-em Dąbrowa Górnicza 99:86. Dzięki temu zwycięstwu drużyna ze stolicy awansowała do play-offów Energa Basket Ligi.

Trudne dobrego początki

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

W pierwszej kwarcie obserwowaliśmy interesujące i niezwykle wyrównane widowisko. W drugiej części tej odsłony spotkania gospodarze osiągnęli siedem punktów przewagi. Jednak Legia w końcówce  odrobiła straty, obejmując prowadzenie 27:25. W drugiej partii podopieczni Wojciecha Kamińskiego sukcesywnie powiększali przewagę na parkiecie i gdy opuszczali plac gry na przerwę, wynik brzmiał 53:45 na korzyść warszawiaków.

Legia Warszawa – koszykarska kontrola

W drugiej połowie drużyna MKS-u wzięła się ostro do roboty, niwelując stratę punktową do zaledwie trzech „oczek”. I właściwie to by było na tyle, ponieważ od tamtej pory Legia Warszawa kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, osiągając nawet 22 punkty różnicy.

Najlepszym strzelcem „Zielonych Kanonierów” był Robert Johnson, który wykręcił 33 „oczka”. Dzięki temu zwycięstwu warszawianie awansowali do play-offów Energa Basket Ligi. Jeszcze nie wiadom, z kim stanął w szranki w ćwierćfinale. Układ drabinki rozstrzygnie się w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego PLK.