Legia zdobywa siedlecką twierdzę

Aktualizacja: 24 mar 2023, 09:57
21 paź 2016, 22:33

Koszykarze warszawskiej Legii 19 października rozegrali mecz w którym zmierzyli się z zespołem SKK Siedlce. Stołeczny zespół pewnie pokonał gospodarzy 80:62, pokazując klasę na miarę faworyta I ligi. Legioniści zdobyli siedlecką twierdzę, nawet pomimo braku kluczowych zawodników-Marcela Wilczka i Michała Aleksandrowicza, którzy zmagają się z kontuzjami.

Derby Mazowsza zapowiadały się bardzo emocjonująco, ponieważ obie drużyny przed spotkaniem, miały ten sam bilans punktowy- 3 zwycięstwa 1 porażka.

Gospodarze weszli na boisko z dużą determinacją, widać było wyraźnie, iż chcą postawić się rywalowi, jednak wraz z każdą kolejną minutą meczu, przewaga podopiecznych trenera Piotra Bakuna, rosła. Legia Warszawa, właściwie w każdej kwarcie górowała nad rywalem (23:25, 16:22, 11:19, 12:14), mocna obrona sprawiła, że SKK Siedlce, miał ogromny problem z wykreowaniem sobie czystych pozycji.

Duży wkład w zwycięstwo można przypisać Tomaszowi Andrzejewskiemu, który zdobył 26 punktów, drugim najlepszym strzelcem okazał się Grzegorz Malewski z 16 punktami na swoim koncie.

Legia Warszawa, już w sobotę rozegra bardzo ważne spotkanie, przed własną publicznością, a ich rywalem będzie Spójnia Stargard.

SKK Siedlce-Legia Warszawa 62:80 (23:25, 16:22, 11:19, 12:14)

SKK Siedlce: Damian Szymczak 15, Rafał Król 8, Rafał Sobiło 8, Damian Zapert 8, Łukasz Paul 6, Marcin Pławucki 6, Kamil Czosnowski 4, Marcin Nędzi 2, Rafał Stefanik 2, Rafał Rajewicz 2, Dawid Kołodziński 1, Aaron Weres 0.

Legia Warszawa: Tomasz Andrzejewski 26, Grzegorz Malewski 16, Grzegorz Kukiełka 12, Adam Linowski 11, Piotr Robak 7, Łukasz Wilczek 6, Łukasz Pacocha 2, Bartomiej Bojko 0, Andrzej Paszkiewicz 0.

ACK UTH Rosa Radom 64 75 GKS Tychy 19.10.2016 17:00
Spójnia Stargard 87 77 Astoria Bydgoszcz 19.10.2016 18:00
Kotwica Kołobrzeg 61 58 Biofarm Basket Poznań 19.10.2016 18:00
Max Elektro Sokół Łańcut 88 72 AZS AGH Kraków 19.10.2016 18:00
GTK Gliwice 85 64 MKS Znicz Basket Pruszków 19.10.2016 18:00