Legionowianki zupełnie rozbite w Policach!

Aktualizacja: 23 lis 2014, 13:31
22 lis 2014, 20:05

O godzinie 18 rozpoczęło się spotkanie w Arenie Szczecin pomiędzy Chemikiem Police a SK Bankiem Legionovia Legionowem.

Pierwszą partię rozpoczęła seria udanych zagrywek w wykonaniu Anny Werblińskiej. Gospodynie szybko wypracowały sobie dużą przewagę. Pod koniec seta Legionowianki próbowały się jeszcze bronić, ale różnica punktów była zbyt duża i w efekcie przegrały seta 21:25.

W drugim secie siatkarki z Legionowa ponownie musiały uznać wyższość rywalek, które wygrywały większość akcji. Nie pomogły liczne zmiany w zespole z Mazowsza i przerwy brane przez trenera Macieja Kosmola – ekipa przyjezdna została kompletnie rozbita i przegrała partię 7:25!

Wydawać by się mogło, że w trzeciej odsłonie tego spotkania siatkarki z Legionowa odrodzą się. Nic bardziej mylnego! Co prawda, udało im się uzyskać czteropunktową przewagę po licznych błędach gospodyń, jednak zawodniczki z Polic szybko odrobiły stratę i pewnie zmierzały do wygrania meczu. Aleksandra Wójcik próbowała poderwać swoje koleżanki do walki udaną zagrywką, ale na nic zdały się te zabiegi i gospodynie pewnie wygrały seta 25:18, a w cały meczu zdobyły 3 punkty.

Chemik Police – Legionovia Legionowo 3:0 (25:21, 25:7, 25:18)

Chemik:Glinka-Mogentale, Werblińska, Ognjenović, Kowalińska, Veljković, Bednarek-Kasza, Zenik (libero) oraz Jagieło, Malagurski.

Legionovia: Paszek, Piątek, Wójcik, Thibeault, Alagierska, Bechis, Wysocka (libero) oraz Chojnacka, Bociek, Gajewska, Smarzek.

MVP: Stefana Veljković