ME w lekkoatletyce: Marcin Chabowski blisko medalu w półmaratonie

10 lip 2016, 11:31

Ostatni dzień mistrzostw Europy w Amsterdamie rozpoczął się od półmaratonów. W rywalizacji mężczyzn znakomicie spisał się Marcin Chabowski, który zajął czwarte miejsce.

Reprezentant Polski dystans półmaratonu pokonał w czasie 1:02.54. Polak od początku biegł w czołówce utrzymując równe tempo. Chabowski każdym kolejnym kilometrem zbliżał się do miejsca na podium. Na 15 km. tracił do Meucciego tylko 17 sekund. Jednak ostatecznie Włoch przetrwał kryzys i nie dał się doścignąć Chabowskiemu. Złoty medal wywalczył reprezentant Szwajcarii Tadesse Abraham, który dzisiejszą trasę pokonał w czasie 1:02:03. Srebro zdobył Turek Kaan Kigen Ozbilen (1:02.27), a brąz Włoch Daniele Meucci (1:02.38). Drugi z biało-czerwonych Szymon Kulka (1:04.47) zajął 16. miejsce.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Portugalka Sara Moreira (1:10.19), przed Włoszką Veronicą Inglese (1:10.36) i swoją koleżanką z kadry Jessicą Augusto (1:10.56). Jako dziewiąta linię mety, z czasem 1:12.10 minęła Agnieszka Mierzejewska.  Druga z reprezentantek Polski Dominika Napieraj nie ukończyła dzisiejszego biegu.