ME w lekkoatletyce: Polacy bez medalu pod dwóch dniach rywalizacji

7 lip 2016, 20:03

Za nami drugi dzień lekkoatletycznych Mistrzostw Europy. Dziś na Stadionie Olimpijskim w Amsterdamie mogliśmy śledzić dwa finały z udziałem naszych reprezentantów.

W finale konkursu pchnięcia kulą Paulina Guba zajęła jedenaste miejsce. Polka w pierwsze próbie uzyskała 16,95 m. Złoty medal zdobyła Niemka Christina Schwanitz (20.17 m EL). Srebro wywalczyła Anita Marton (18.72 m), a brąz Emel Dereli (18.22 m).

Drugim finałem z udziałem reprezentantów Polski był konkurs rzutu oszczepem, w którym wystartowali Kacper Oleszczuk, Marcin Krukowski i Łukasz Grzeszczuk. Najlepiej zaprezentował się Krukowski, który z rezultatem 79,49 m został sklasyfikowany na szóstej pozycji. Dwie lokaty niżej uplasował się Oleszczuk (79,34 m), a jedenaste miejsce zajął Grzeszczuk (76,41 m). Mistrzem Europy został Łotysz Zigismunds Sirmais (86,66 m PB)

Jako pierwsi w sesji wieczornej wystartowali sprinterzy na 400 metrów przez płotki. Niestety zarówno Patryk Adamczyk (50.12 s PB) jak i Robert Bryliński (50.42 s) nie uzyskali awansu do finału i nie powalczą w piątek o medale.

Piotr Małachowski i Robert Urbanek awansowali do sobotniego finału rzutu dyskiem. Obaj biało-czerwoni uzyskali rezultaty lepsze od minimum kwalifikacyjnego, które wynosiło 64.00 m. Do finału nie awansował Bartłomiej Stój, który w najlepszej próbie posłał dysk na odległość 61.30 m.

Do finału 400 metrów awansował Rafał Omelko.  TUTAJ

Karolina Kołeczek z czasem 13,09 s zajęła czwarte miejsce w swoim biegu półfinałowym i nie awansowała do finału biegu na 100 metrów przez płotki. Polka nadal pozostaje bez minimum na igrzyska w Rio de Janeiro.

Kolejną konkurencją rozgrywaną tego wieczora w Amsterdamie były biegi półfinałowe na 400 metrów kobiet. Do finału awansowały Justyna Święty i Małgorzata Hołub. Pełną relację znajdziecie TUTAJ

Przemysław Słowikowski (10.27 s) i Remigiusz Olszewski (10.56 s) odpadli w półfinale 100 metrów. Obaj biało-czerwoni zajęli siódme lokaty w swoich biegach półfinałowych.

W znakomitym stylu do finału na dystansie 800 metrów awansowała Joanna Jóźwik. Polka z czasem 2:01.52 zwyciężyła w swoim biegu półfinałowym i spokojnie może przygotowywać się do sobotniego finału, który został zaplanowany na godzinę 21:40.

Już jutro finały z udziałem m.in. Anity Włodarczyk, Joanny Fiodorow, Malwiny Kopron, Pawła Wojciechowskiego, Roberta Sobery i Piotra Liska.