Lewandowski i ter Stegen nie pomogli. Barcelona tylko remisuje z Interem

12 paź 2022, 23:30

Remis FC Barcelony z Interem Mediolan na Camp Nou jest prawdopodobnie najbardziej słodko-gorzkim spotkaniem dla Xaviego w roli trenera. Robert Lewandowski, Ousmane Dembele i Marc-André ter Stegen zagrali kapitalny mecz, ale błędy w formacji obronnej, szczególnie Gerarda Pique oraz Sergio Busqetsa pozwoliły tylko na rezultat 3:3.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

FC Barcelona bliżej Ligi Europy niż Ligi Mistrzów

Duma Katalonii co prawda zachowała szanse na awans z grupy, ale oceniając realnie, trzeba stwierdzić, że tak naprawdę jest to niemożliwe. Musiałby się zdarzyć prawdziwy cud, aby do tego doszło. Inter Mediolan zachował trzypunktową przewagę i zwycięstwo za dwa tygodnie z Viktorią Pilzno zapewni włoskiej drużynie awans do fazy pucharowej.

Piłkarze FC Barcelony zakończyli niezbyt porywającą pierwszą połowę z jednobramkowym prowadzeniem po trafieniu Dembele, który przez większość meczu był najjaśniejszym punktem zespołu gospodarzy. Druga część spotkania rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, co oznacza, że przeważał Inter. Z tą różnicą, że tym razem goście zdołali dwa razy pokonać świetnie dysponowanego w tym meczu ter Stegena. Obie bramki wpadły w 50. (Barella) oraz 63. minucie (Lautaro Martinez).

Drużyna Xaviego jeszcze przez wiele minut po straceniu tych goli nie była w stanie wziąć się w garść, a przez moment w powietrzu wisiało kolejne trafienie dla mediolańczyków. Jednak im bliżej było do końcowego gwizdka, tym coraz pewniej poczynali sobie gospodarze. W końcu w 82. minucie gola na 2:2 strzelił Robert Lewandowski.

Niestety zamiast próbować strzelić kolejne trafienie i wygrać mecz, kolejne błędy obrońców Barcy wykorzystał Inter, a dokładniej Martinez oraz Gosens, który strzelił w 89. minucie. Gdy wydawało się, że jest już po meczu, trzy minuty później drugi raz na listę strzelców wpisał się Lewandowski. Polak w stylu Cristiano Ronaldo wyskoczył do dośrodkowania i pewnym uderzeniem głową skierował piłkę do siatki. Był to jednak ostatni gol na Camp Nou.

Lewandowski z najwyższą oceną na boisku

Oceny Sofascore.com

Niemal w każdej akcji bramkowej Interu fatalnie zachowała się linia defensywna Barcelony. Wyjątkowo kiepsko ten środowy wieczór będzie wspominał Pique.

Szymon Marciniak pokazał się z dobrej strony, choć w pierwszych dwudziestu minutach pozwolił piłkarzom na dość ostrą grę, co zaowocowało wybuchem nerwów. Polski sędzia jednak doskonale sobie radzi w takich sytuacjach i udało mu się zapanować nad piłkarzami bez pokazywania żółtych kartek. Na samym końcu spotkania wyrzucił z płyty boiska Simone Inzaghiego, który domagał się ostatniego gwizdka.