Strona główna Bez kategorii LGP: Kobiecy duet w Hinterzarten!

LGP: Kobiecy duet w Hinterzarten!

0
berkutschi.com

Polski Związek Narciarski poinformował, iż na zawody Letniej Grand Prix w Hinterzarten udadzą się dwie polskie dziewczyny. To Kinga Rajda i Joanna Szwab, która wskoczyła miejsce kontuzjowanej Kamili Karpiel.

Tym samym biało-czerwoni będą mogli wystawić drużynę na zawody mixta, który odbędzie się 27 lipca.

Oprócz zawodniczek, do Hinterzarten uda się także sztab biało-czerwonych na czele z trenerem Łukaszem Kruczkiem, dla którego będzie to pierwszy konkurs w nowej roli.

Rywalizacja indywidualna pań będzie miała miejsce 26 lipca. Tuż po godzinie 15 rozegrane zostaną kwalifikacje, zaś o 20:30 sam konkurs. W kalendarzu kobiecej LGP znajdują się także zmagania we francuskim Courchevel i czeskim Frenstacie.

Dodajmy, że Kinga Rajda kilkukrotnie zdobywała punkty Pucharu Świata. Po raz pierwszy udało się to w niemieckim Oberstdorfie, gdzie zajęła 30. miejsce. 1 punkt wywalczyła w sezonie 2015/2016. Podobnej sztuki dokonała poprzedniej zimy, kiedy to wywalczyła 25. miejsce słoweńskim Ljubno i 29. miejsce podczas konkursu w Lillehammer zaliczanego do norweskiego turnieju Raw Air.

Rajda była uczestniczką tegorocznych MŚ w Seefeld. Wraz z Kamilą Karpiel oraz kolegami z ekipy Stefana Horngachera zajęła w mikście bardzo dobre – 6. miejsce.

Komentarze