Liga Europejska: Polki przegrywają ze Słowenią

5 cze 2016, 20:53

W ostatnim pojedynku turnieju Ligi Europejskiej w Twardogórze zmierzyły się reprezentacje Słowenii i Polski. Po pięciu setach triumfowały Słowaczki zdobywając komplet punktów, Polki znalazły się na drugim miejscu. Teraz rywalizacja przeniesie się do Albanii.

Rozpoczęcie pierwszego seta było wyrównane (3:3), jednak skuteczne ataki Julii Twardowskiej pozwoliły biało-czerwonym wysunąć się na prowadzenie (6:8). Seria błędów po stronie Słowaczek powiększyła prowadzenie ich rywalek (8:13). Niestety, po zatrzymaniu ataku Moniki Bociek z różnicy pozostał tylko jeden punkt (14:15). Na szczęście Polki zdołały ponownie odskoczyć, przyczynił się do tego pojedynczy blok a potem atak z krótkiej Kornelii Moskwy (16:18). Dominika Drobniakova doprowadziła do wyrównania (21:21). Polki popełniały błędy, autowa zagrywka Damaske dała rywalkom piłkę setową (24:21). Set zakończyła Jaroslava Pencova (25:22).

Już na początku drugiego seta punkt z zagrywki zdobyła Julia Twardowska (0:2). Niestety, Polki szybko straciły prowadzenie, błąd w przyjęciu popełniła kapitan naszej drużyny (7:4). Serwis w siatkę Magdaleny Damaske doprowadził do pierwszej przerwy technicznej (8:5). Biało-czerwone miały niemałe problemy ze skończeniem swoich ataków (13:9). Paula Kubova skutecznie zaatakowała z prawej strony (16:10). Monika Bociek zaatakowała po bloku, jednak rywalki nadal były daleko przed Polkami (18:14). Polki popełniały dużo błędów, dotknięcia siatki czy autowe zagrywki tylko pogłębiały różnicę punktową (22:16). Set zakończył błąd Aleksandry Wójcik w ataku (25:18).

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia polek, z pola zagrywki zapunktowała Trojan (2:5). Słowaczki doprowadziły do wyrównania (6:6) ale po ataku Damaske, na pierwszej przerwie technicznej to Polki ponownie prowadziły dwoma punktami (6:8) Biało-czerwonym udało się utrzymać przewagę, Kornelia Moskwa s mocno zaatakowała ze środka (9:12). Słowaczki grały dobrze, Pencova skończyła atak – mimo to ciągle miały straty (13:15). Paulina Bałdyga zagrała skutecznie blokiem zatrzymując rywalki (14:19). Chwilę później ta sama zawodniczka kiwnęła wprost w boczną linię boiska (20:21). Jaroslava Pencova wcisnęła piłkę w dziurę w bloku co wyrównało wynik (24:24). Ostatecznie set wygrały Polki przy stanie 24:26.

Czwarta partia, podobnie jak trzecia rozpoczęła się od prowadzenia biało-czerwonych (1:4). Rywalki zdołały zbliżyć się do naszej reprezentacji po bloku na Aleksandrze Wójcik (5:8). Szczęście miała Monika Smitalova, której zagrywka przesunęła się po taśmie, a piłka spada w boisko (10:11). Dobra gra Polek pozwoliła im wypracować pięciopunktową przewagę (12:17). Aleksandra Wójcik została zatrzymana ale mimo wszystko, przewaga biało-czerwonych była wysoka (17:21). Erika Salanciova zerwała atak co przybliżyło Polki do wygranej w tym secie (18:23). Partię zakończył podwójny blok Magdaleny Damaske i Kornelii Moskwy (19:25).

Tie-break rozpoczął się od przewagi Słowaczek (3:0). Polkom udało się zatrzymać atak Kubovej (3:2) jednak chwilę potem zablokowana została Julia Twardowska (5:2). Dużo błędów po Polskiej stronie – Magdalena Damaske zepsuła atak (8:4). Polcki cały czas były w tyle za rywalkami (11:8). Pencova skończyła atak z krótkiej, a później Trojan została zablokowana (14:8). Spotkanie zakończył autowy atak Moniki Bociek (15:8).

Słowacja Polska 3:2 (25:22, 25:18, 24:26, 19:25, 15:8)

Słowacja: Kuciakova, Valachova, Drobnakova, Pencova, Abrhamova, Kubova, Kosekova, Palgutova, Salanciova, Crkonova, Kosova, Dolezajova, Sedlackova, Smitalova

Polska: Trojan, Moskwa, Twardowska, Damaske, Krzos, Bałdyga, Wójcik, Grabka, Bociek, Adamek, Flakus, Grzelak, Jasek