Liga Narodów kobiet. Reprezentacja Polski wygrywa w historycznym meczu

22 wrz 2023, 21:05

Kobieca reprezentacja Polski wróciła do gry po ponad pięciu miesiącach przerwy. W piątek nasze piłkarki zaczęły rywalizację w premierowej edycji Ligi Narodów pań. Biało-czerwone na start zmierzyły się z Greczynkami, które pokonały 3:1. Bramki dla naszego zespołu strzelały Ewa Pajor, Natalia Padilla oraz Tanja Pawollek.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

LN kobiet. Pajor zaczęła, Pawollek zakończyła strzelanie

Rozpoczęły się zmagania w historycznym sezonie Ligi Narodów. UEFA zdecydowała, że reprezentacje kobiet, na wzór drużyn męskich również będą brały udział w tych rozgrywkach. Polska w swoich debiutanckich zmaganiach została przyporządkowana do dywizji B i grupy numer trzy razem z Ukrainą, Serbią oraz Grecją.

Podopieczne Niny Patalon pierwszy mecz w ramach Ligi Narodów kobiet rozegrały w piątek. Na stary nowych zmagań przyszło im się zmierzyć z Greczynkami. Spotkanie już od samego początku ułożyło się po myśli naszych reprezentantek. W pierwszej minucie meczu futbolówkę do siatki skierowała Ewa Pajor.

Gol największej gwiazdy naszej reprezentacji okazał się dopiero początkiem wielkiego strzelania w meczu Grecja – Polska. W 24. minucie bramkę na 1:1 zdobyła zawodniczka gospodarzy Eleni Markou. Greczynki z prowadzenia pocieszyły się zalewie kwadrans. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisała się Natalia Padilla.

Po zmianie stron długo utrzymywał się rezultat 2:1. Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry dała o sobie znać Tanja Pawollek. Zawodniczka zdobyła trzeciego gola dla Polski, a tym samym przypieczętowała zwycięstwo naszej reprezentacji w debiutanckim meczu Ligi Narodów kobiet.