Liga Turecka: Złoty Michał Kubiak!

24 kwi 2016, 18:36

Zespół kapitana kadry narodowej, Michała Kubiaka, walczył dziś o złoty medal ligi tureckiej. Aby zapewnić sobie tytuł Mistrza Turcji siatkarze Halkbanku Ankara potrzebowali w meczu z Fenerbahce Stambuł wygrać dwa sety.

Podopieczni Lorenzo Bernardiego, pomimo drobnych problemów w pierwszym secie (granym do samego końca punkt za punkt i wygranym na przewagi 27:25), ostatecznie zakończyli mecz bez straty seta.

Michał Kubiak przyjmował piłki na wysokim poziomie, nie popełnił w tym elemencie żadnego błędu. Statystyki pomeczowe wykazały, że atakował 13 razy, z czego skończył 7 piłek. Dodatkowo dołożył dwa punktowe bloki i asa serwisowego.

Był to drugi sezon polskiego przyjmującego w Halkbanku Ankara, w zeszłym roku zdobył on z klubem Wicemistrzostwo Turcji.