Liga VTB: Kolejna porażka koszykarzy Stelmetu

27 sty 2019, 10:55

Stelmet Enea BC Zielona Góra przegrał na własnym parkiecie z Jenisejem Krasnojarsk 83:72 w 13.kolejce ligi VTB.

Prowadzeni przez Igora Jovovica koszykarze równorzędną walkę z rywalami nawiązali w pierwszej kwarcie, którą przegrali dwoma oczkami. W drugiej kwarcie przewaga rosyjskiego zespołów wzrosła i ostatecznie Zielonogórzanie na przerwę schodzili z 11 punktową stratą. W trzeciej kwarcie Stelmet odrobił trzy punkty do rywali. W ostatniej części po raz kolejny lepsi okazali się zawodnicy Jeniseja zwyciężając ostatecznie 83:72.

Dla Stelmetu była to już dziesiąta porażka przy zaledwie trzech wygranych spotkaniach. Polski zespół zajmuje obecnie 11.miejsce (w rozgrywkach uczestniczy 14 zespołów).

Stelmet Enea BC Zielona Góra – Jenisej Krasnojarsk 72:83 (18:20, 15:24, 24:21, 15:18).

Stelmet Enea BC: Markel Starks 16, Gabe DeVoe 14, Adam Hrycaniuk 10, Darko Planinic 11, Zeljko Sakic 7, Michał Sokołowski 6, Przemysław Zamojski 4, Łukasz Koszarek 2, Filip Matczak 2, Jarosław Mokros 0.