Liga VTB: Stelmet wygrywa po emocjonującym pojedynku

Aktualizacja: 27 sty 2023, 07:56
15 gru 2019, 22:37

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał na własnym parkiecie 102:96 ostatnią drużynę ligi VTB BC Tsmoki Mińsk. Drużyna gospodarzy do zwycięstwa potrzebowała dogrywki.

Przed dzisiejszą rywalizacją to drużyna z Zielonej Góry uchodziła za faworyta spotkania, jednak goście z Białorusi postawili twarde warunki i ostatecznie byli o krok od sprawienia nieprzyjemnej niespodzianki. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Drew Gordon swoimi 17 punktami i 12 zbiórkami.

Pierwsza połowa spotkania okazała się bardzo wyrównana i ostatecznie ekipa z Polski po dwóch kwartach schodziła z jednopunktową stratą do rywali. W trzeciej części gry goście dorzucili kolejne 7 punktów przewagi i w Zielonej Górze zrobiło się mocno nerwowo.

Na trzy minuty przed końcem meczu ekipa z Mińska miała już 10 punktów przewagi, ale w tym momencie gospodarze wrzucili piąty bieg i zaliczyli serię 13:0. Mimo świetnego finiszu po regulaminowym czasie gry na tablicy świetlnej widniał rezultat 84:84.

Początek dogrywki upłynął pod znakiem rywalizacji „punkt za punkt”. Z czasem jednak Stelmet zdołał odskoczyć rywalom i ostatecznie wygrał spotkanie z przewagą sześciu punktów. Najlepiej punktującym dziś na parkiecie graczem okazał się Jarosław Zyskowski, który rzucił 21 punktów. Jest to czwarte zwycięstwo Stelmetu w lidze VTB.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – BC Tsmoki Mińsk 102:96 (23:21, 21:24, 19:26, 21:13, d. 18:12)

Stelmet Enea BC: Jarosław Zyskowski 21, Ludvig Hakanson 19, Tony Meier 17, Drew Gordon 17, Łukasz Koszarek 9, Przemysław Zamojski 6, Joe Thomasson 6, Ivica Radić 4, Marcel Ponitka 3.

Tsmoki: Robert Lowery 19, Dominez Burnett 17, Maksim Salash 17, Aliaksei Trastsinetski 13, Branko Mirković 11, Aliaksandr Pustahvar 10, Vitali Liutych 5, Uladzimir Verameyenka 4, Andrei Stabrouski 0.