Strona główna Żużel 1. Liga Ligi nie zostaną jednak połączone?!

Ligi nie zostaną jednak połączone?!

0

Ze względu na różne poglądy wobec połączenia lig prezesów, przedstawicieli sponsora i telewizji Główna Komisja Sportu Żużlowego zastanawia się nad utrzymaniem podziału na Nice PLŻ i PLŻ2.

Na ostatnim spotkaniu w Poznaniu prezesi klubów I i II ligi podjęli decyzję o połączeniu lig i podzieleniu na dwie grupy. Do tej pory było niemal pewne, że ligi zostaną połączone, jednak GKSŻ wciąż się waha. Ma na to niewątpliwie wpływ oświadczenie wystosowane przez sponsora rozgrywek I ligi.

Firma Nice Polska, jako sponsor tytularny rozgrywek, nie jest zainteresowana wspieraniem produktu w kształcie jaki został on wynegocjowany na spotkaniu w Poznaniu. Wiele wskazuje na to, że ze względu na to oświadczenie dotychczasowy podział zostanie utrzymany. Według przedstawicieli firmy Nice schemat rozgrywek na sezon 2016, który zakłada podział na dwie ligi, nie jest rozwiązaniem, który ma na celu rozwijanie ich projektu. Według nich jest to krok do tyłu dla żużla w Polsce. Podział ten w ich opinii utrudni komunikację z kibicami. W tej sytuacji firma Nice czeka na podjęcie decyzji przez Główną Komisję Sportu Żużlowego maksymalnie do 10 stycznia.

Szczegółowe decyzje wkrótce.

Komentarze