Ligowe sobotnie granie koszykarek

3 mar 2018, 22:24

Dziś rozegrano pięć spotkań Energii Basket Ligi Kobiet. W najciekawszym spotkaniu w Gorzowie Wielkopolskim miejscowe akademiczki  musiały uznać wyższość Artego Bydgoszcz. Faworyzowane torunianki do końca spotkania musiały walczyć w swoim meczu w Ostrowie.

W pierwszej kwarcie Energa zdobyła dziewięciopunktową przewagę i wydawało się, że będzie ją tylko powiększała. Tak się jednak nie stało, bo Ostrovia toczyła z rywalkami bardzo wyrównaną rywalizację. Ostatnią część meczu gospodynie rozpoczęły świetnie i zbliżyły się na dwa punkty. Ostatecznie jednak torunianki wygrały 75:72. Monika Grigalauskyte zanotowała 13 punktów i 9 zbiórek. Breanna Lewis miała 18 punktów i 8 zbiórek.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Energa Toruń 72:75(13:22, 23:22, 17:17, 19:14)

Ostrów Wlkp.: Lewis 18, Jasnowska 16, Rujlowa 14, Motyl 10, Joks 6, Nowicka 4, Naczk 4 (12as)
Toruń: Grigalauskyte 13, Cain 12 (12zb), Mansfield 11, Maliszewska 9, Diawakana 8, Skobel 5, Tłumak 5, Uro-Nilie 2

—-

Pierwsza kwarta była dość wyrównana i lepsza dla gospodyń, ale w drugiej dominowało Artego, które zagrało świetnie w obronie i dzięki temu objęło kontrolę nad meczem. W kolejnych 20 minutach bydgoszczanki grały swoje i nie pozwalały na zbyt wiele rywalkom. Ostatecznie zwyciężyły 72:60. W spotkaniu nie zagrała Julie McBride. Najlepszą zawodniczką przyjezdnych była Dragana Stanković z 18 punktami i 7 zbiórkami. 17 punktów dla gorzowianek zanotowała Natalie Hurst.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. – Artego Bydgoszcz 60:72 (19:16, 9:21, 10:14, 22:21)

Gorzów Wlkp.: Hurst 17, Misiek 9, Swords 8, Prezelj 8, Pawlak 6, Stelmach 6, Jaworska 4, Szajtauer 2
Bydgoszcz: Stankovic 18, O’Neill 14, Adamowicz 12, Stallworth 11 (11zb), Międzik 8, Szott-Hejmej 5, Żurowska-Cegielska 4

—-

Basket 90 Gdynia – PGE MKK Siedlce 104:88 (28:20, 28:20, 23:24, 25:24)

Dwie pierwsze kwarty kończyły się wynikiem po 28:20 dla gospodyń i dały Basketowi 90 pewność w drugiej połowie. Gdynianki grały świetnie w ataku i mimo że rywalki starały się nie odstawać, to były w stanie odrabiać strat. Gospodynie przekroczyły “setkę” i wygrały ostatecznie 104:88. Najlepszą zawodniczką była Chantelle Handy z 26 punktami i 5 zbiórkami. 20 punktów dla PGE MKK rzuciła Latinka Dusanić.

Gdynia: Handy 26, Skerovic 16, Jankoska 16, Aleksandravicius 15, Vitola 12, Makurat 6, Rembiszewska 6, Jakubiuk 1
Siedlce: Dusanic 20, Mołłowa 17, Parysek 16, Trzeciak 15, Lapszynski 15, Kondus 3, Stępień 2

—–

Łodzianki może i chciały sprawić sensację w Polkowicach, ale sił starczyło na pierwszą odsłonę spotkania. W drugiej kwarcie już było widać różnicę w miejscach zajmowanych w tabeli. 36 punktów polkowiczanek to było nie do przezwyciężenia dla Widzewa. Celne rzuty z dystansu (m.in dwie trójki Sandrić)  jak i zespołowa gra “Pomarańczowych” zmiotła rywali z parkietu. Punkty dla CCC zdobywały w zasadzie wszystkie zawodniczki, które meldowały się na parkiecie. W trzeciej odsłonie CCC tylko dobiło rywalki i wygrywając trzecią kwartę 17:9 dopełniło dzieła. Łodzianki nie były w stanie odrobić strat i dlatego to ekipa z Polkowic cieszyła się z wygranej 93:74. W barwach ekipy z województwa dolnośląskiego zadebiutowała była mistrzyni Polski i WNBA Alana Beard zdobywając trzy oczka.

CCC Polkowice – Widzew Łódź  93:74 (25:23, 36:19, 17:9, 15:23)
Polkowice: Fagbenle 19, Clark 16, Spanou 14, Gajda 11, Leciejewska 8 (11zb), Sandric 8, Ervin 7, Puss 5, Beard 3, Stankiewicz 2
Łódź: Schmidt 16, Harvey-Carr 15, Scheer 13, Drop 11, Gertchen 11, Paździerska 8
Enea AZS Poznań – Ślęza Wrocław 68:81 (19:26, 13:23, 17:14, 19:18)
Poznań: Rymarenko 22, Davis 17, Marciniak 14, Woźniak 6, Bednarczyk 3, Stejslakova 2, Tunstull 2, Niemojewska 2
Wrocław: Ajdukovic 27 (12zb), Szybała 13, Treffers 11 (11zb), Dikeoulakou 9, Kaczmarczyk 9, Zoll 5 (10as), Sosnowska 4, Perez 2, Boonstra 1