Ligowy rywal Juventusu chce Milika. Polak mógłby grać w Lidze Mistrzów

Aktualizacja: 1 cze 2023, 00:43
31 maj 2023, 15:50

Mający za sobą w tym sezonie sporo problemów pozaboiskowych Juventus wciąż nie zdecydował się na wykup Arkadiusza Milika z Olympique Marsylia. Według włoskich mediów sytuację tę będzie chciało wykorzystać Lazio i sprowadzić polskiego napastnika do siebie.

Juventus wciąż się waha ws. Milika

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu Arkadiusz Milik trafił do Juventusu na zasadzie wypożyczenia z Olympique Marsylia. Początek rozgrywek miał udany, ale na początku obecnego roku doznał kontuzji, na skutek której musiał pauzować przez kilka tygodni.

Do tej pory nie wiadomo, czy Juventus zdecyduje się na wykupienie Milika. Co prawda w ostatnich dniach pojawiły się informacje, że klub z Turynu jest na niego zdecydowany, ale jak dotąd nie pojawiły się żadne konkretne informacje, które mogłyby sugerować, że 29-latek zostanie wykupiony z Olympique Marsylia.

Zgodnie z zapisami w umowie, Juventus musiałby wpłacić na konto francuskiego klubu kwotę siedmiu milionów euro plus bonusy do 10 czerwca. “Stara Dama” jest dodatkowo w trudnej sytuacji – nie zagra w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów i musi zapłacić ponad 700 tys. euro kary za oszustwa finansowe.

Sarri chce Milika w Lazio

Wszystkie te czynniki będzie starało się wykorzystać Lazio. Jak informuje “Il Corriere dello Sport”, władze klubu ze stolicy Włoch są ponoć chętne na spełnienie prośby Maurizio Sarriego, który widzi w polskim napastniku idealnego zmiennika dla Ciro Immobile.

Gdyby taki transfer doszedł do skutku, Arkadiusz Milik ponownie miałby możliwość współpracy z Sarrim. Wcześniej obaj panowie pracowali ze sobą w latach 2016-2018 w Napoli, zanim 64-latek postanowił przenieść się do Chelsea.

Co z Magierą w Śląsku Wrocław? “Za kilka dni podejmę decyzję”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA