LM: Bardzo dobra inauguracja VIVE!

Aktualizacja: 25 wrz 2014, 22:51
25 wrz 2014, 21:35

VIVE Tauron Kielce bardzo dobrze rozpoczęło zmagania w Champions League! Mistrzowie Polski w swoim pierwszym meczu pewnie pokonali na wyjeździe mistrzów Szwajcarii- Kadetten Schaffhausen

Początek spotkania jednak nie zwiastował tak łatwego zwycięstwa Kielczan…Szwajcarzy przez pierwsze minuty dominowali i prowadzili 3:0. Po 16 minutach mieliśmy jeszcze 9:6 dla gospodarzy i dopiero wtedy podopieczni Dujszebajewa wzięli się za grę niwelując do końca połowy straty do jednej bramki. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 15:14 dla Kadetten.

Druga połowa to już całkowita dominacja VIVE. Najpierw dogoniliśmy rywala, a 6 minut po zmianie stron prowadziliśmy już 19:16. Kolejne akcje to tylko powiększanie przewagi Kielczan. Nawet dość nieudana i niechlubnie rozegrana końcówka nie pozwoliła Szwajcarom na zbliżenie się. Wynik ustalił Kuttel, a mecz zakończył się wynikiem 33:28!

Kadetten Schaffhausen – Vive Tauron Kielce 28:33 (14:15)

Kadetten: Portner, Puljezevic, Maier – Cvijetić 2, Doborac 1, Geisser 1, Graubner 1, Jurca 2, Kuttel 6, Liniger 7/2, Mamic 1, Mansson 5, Meister, Pendic 1, Richwien 1.
Kary: 10 min.
Karne: 2/2

Vive: Sego, Szmal – Grabarczyk, Jurecki 4, Tkaczyk 1, Reichmann 3, Chrapkowski, Aquinagalde 1, Bielecki 4, Jachlewski 1, Strlek 2, Lijewski 3, Buntić 6/2, Musa 1, Zorman 3, Cupić 4/2.
Kary: 4 min.
Karne: 4/6

Kary: Kadetten – 10 min. (Grauber, Doborac, Mamić po 2 min., Mansson 4 min.); Vive 4 min. (Aquinagalde i Bielecki po 2 min.).

Sędziowie: Oscar Lopez i Angel Ramirez (Hiszpania).

Autor: Damian Wilary