LM i LKE. Kiedy Raków, Legia, Lech i Pogoń grają rewanże?

28 lip 2023, 08:36

Polskie kluby udanie rozpoczęły zmagania w drugich rundach eliminacji do Ligi Mistrzów i Ligi Konferencji Europy. Raków Częstochowa, Lech Poznań i Pogoń Szczecin wygrały swoje mecze, a Legia Warszawa zanotowała remis. Kiedy odbędą się rewanżowe pojedynki?

Raków, Lech i Pogoń ze zwycięstwami, remis Legii

W tym tygodniu jako pierwszy do rywalizacji w europejskich pucharach przystąpił Raków Częstochowa. Mistrzowie Polski prowadzili już z Karabachem Agdam 2:0, ale rywale z Azerbejdżanu zdołali wyrównać do stanu 2:2. W końcówce pięknego gola na wagę zwycięstwa strzelił jednak debiutujący w Rakowie Sonny Kittel.

W czwartek z egzotycznym rywalem w 2. rundzie eliminacji LKE mierzyła się także Legia Warszawa. Po 48. minutach wyjazdowego starcia z Ordabasami Szymkent przegrywała 0:2, ale później zdołała wyrównać. Bramki Tomasa Pekharta i Blaza Kramera zapewniły wicemistrzom kraju remis 2:2.

W starciu z Żalgirisem Wilno piłkarze Lecha Poznań rozegrali kapitalną pierwszą połowę. Wygrali ją 3:0 po trafieniach Dino Hoticia, Antonio Milicia i Radosława Murawskiego. Po przerwie nieco spuścili z tonu i dali sobie strzelić gola, ale zwycięstwo 3:1 przed rewanżem jest całkiem komfortowym rezultatem.

Świetny wynik przed rewanżem z Linfield FC zaliczyła także Pogoń Szczecin. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisywali się Kamil Grosicki i Joao Gamboa. Po zmianie stron do siatki trafiali ponadto Mariusz Malec, Efthymios Koulouris i Mariusz Fornalczyk, dzięki czemu “Portowcy” wysoko zwyciężyli 5:2.

Kiedy rewanże polskich drużyn?

Najwcześniej swoje rewanżowe spotkanie rozegra Raków Częstochowa, który uda się do dalekiego Azerbejdżanu. Zespół Dawida Szwargi powalczy o awans do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów w środę, 2 sierpnia od godziny 18:00.

Jeśli chodzi o polskie kluby w eliminacjach Ligi Konferencji Europy, w następny czwartek od godziny 18:00 Lech rozpocznie wyjazdowy mecz z Żalgirisem Wilno, a Pogoń domowe starcie z Linfield. Legia Warszawa z kolei o 21:00 rozpocznie rywalizację przed własnymi trybunami z Ordabasami Szymkent.

● Środa, 2 sierpnia, godz. 18:00: Karabach Agdam vs Raków Częstochowa
● Czwartek, 3 sierpnia, godz. 18:00: Żalgiris Wilno vs Lech Poznań
● Czwartek, 3 sierpnia, godz. 18:00: Pogoń Szczecin vs Linfield
● Czwartek, 3 sierpnia, godz. 21:00: Legia Warszawa vs Ordabasy Szymkent