LM: Lokomotywa po raz drugi odjechała jastrzębianom!

18 gru 2014, 16:23

Wyjazd do Rosji odbył się całkowicie nie po myśli siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie po raz drugi ulegli drużynie Lokomotiwu Nowosybirsk, tym razem 0:3.

Podopieczni Roberto Piazzy bardzo pewnie rozpoczęli pierwszy set i do pierwszej przerwy technicznej udawało im się utrzymywać wyrównany wynik. W dalszej części jednak jastrzębianie zaczęli popełniać sporo błędów i ich gra nie wyglądała już tak dobrze. Sytuacja nie zmieniła się do końca seta i dzięki temu rosyjski zespół bardzo pewnie pokonał drużynę z Jastrzębia 25:16.

Początek drugiej partii był równie wyrównany co pierwszej. Jednakże po pierwszej przerwie technicznej jastrzębianie ponownie zaczęli popełniać błędy, a gospodarze wykorzystywali kontry, co doprowadziło do zbudowania przez nich przewagi. W dalszej części seta dzięki zmianom w drużynie przyjezdnej, podopieczni Roberto Piazzy starali się wyrównać wynik. Mimo walki goście przegrali drugą partię 25:23.

Niestety w trzeciej partii drużyna z Jastrzębia pozostawała niewidoczna – zawodnicy ze Śląska bezradnie patrzyli na skuteczne ataki rywali, a sami nie potrafili znaleźć sposobu na przebicie się przez ich blok. Cały set toczył się pod dyktando siatkarzy Lokomotiwu, którzy na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:8. Rosjanie nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa w tym secie i pewnie wygrali kolejną partię 25:15, a cały mecz 3:0.

Po dzisiejszym spotkaniu Lokomotiw z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy B, zaś Jastrzębski Węgiel plasuje się na drugiej lokacie tracąc do lidera sześć punktów.

Lokomotiw Nowosybirsk – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:16, 25:23, 25:15)

Lokomotiw Nowosybirsk: Lee, Divis, Zemczenok, Butko, Wolwicz, Camejo, Gołubiew (libero)

Jastrzębski Węgiel: Masny, Bartman, Pajenk, Łasko, Gierczyński, Czarnowski, Wojtaszek (libero) oraz Kosok, Filipow, Malinowski