LM. Milan odrobił straty i wygrał z PSG w hicie kolejki!

7 lis 2023, 22:58

AC Milan w najciekawszym wtorkowym meczu Ligi Mistrzów wygrał przed własną publicznością 2:1 z PSG, zwiększając tym samym emocje w grupie F. W innych meczach wysokie zwycięstwa odniosły m.in. Atletico Madryt i Manchester City.

Heroiczna postawa i zwycięstwo Milanu

Najciekawiej zapowiadającym się wieczornym wtorkowym meczem było starcie na San Siro, w którym Milan mierzył się z PSG. Zapowiedzi się potwierdziły – pojedynek ten stał na wysokim poziomie intensywności, a efektem tego były trzy bramki, choć bez wątpienia mogło być ich więcej.

Emocje rozpoczęły się bardzo szybko, bo już w pierwszym kwadransie. W 9. minucie ekipa ze stolicy Francji wyszła na prowadzenie po golu Milana Skriniara, ale już 180 sekund później w pięknym stylu odpowiedział Rafael Leao, który z kilku metrów pokonał Gianluigiego Donnarummę strzałem przewrotką.

Po zmianie stron Milan dopiął swego i już w 50. minucie prowadził 2:1, a akcję stworzył francuski duet. Theo Hernandez idealnie dośrodkował na głowę Oliviera Giroud, który ładnym uderzeniem ustalił rezultat tego spotkania.