LM: Plan Skry wykonany!

17 gru 2014, 21:11

W ramach kolejnej kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzów drużyna PGE Skry Bełchatów podejmowała u siebie Hypo Tirol Innsbruck. W dosyć niełatwym pojedynku bełchatowianie ostatecznie zdobyli trzy punkty wygrywając 3:0.

Do pierwszej przerwy technicznej trwała wyrównana walka. Wówczas jednak gospodarze przyspieszyli, głównie za sprawą trudnych zagrywek Wojciecha Włodarczyka. Siatkarze Skry cały czas pilnowali wyniku, dopiero w końcówce seta lekko się rozluźnili i rywali dzielił od nich tylko punkt. Po przerwie na żądanie trenera Falasci bełchatowianie wygrali dwie kolejne akcje i pokonali rywali 25:22.

Na początku drugiego seta to goście narzucali swój rytm gry. Gospodarze szybko wyrównali wynik, jednak drużyna austriacka ponownie “odjechała” im na kilka punktów i prowadziła na drugiej przerwie technicznej 16:12. Bełchatowianie mozolnie odrabiali straty, by doprowadzić do remisu dopiero w końcówce seta 21:21. W ostatniej nerwowej fazie drugiej partii to podopieczni Miguela Falasci zachowali więcej zimnej krwi i pokonali drużynę z Austrii 25:23.

Bełchatowianie bardzo pewnie otworzyli trzeciego seta. Ich przewaga została dosyć szybko zniwelowana przez gości. Był to jednak chwilowy zryw austriackiego zespołu. Ciężar ataku bo stronie bełchatowskiej został przeniesiony na Nicolasa Marechala, który po raz kolejny zastępował kontuzjowanego Mariusza Wlazłego. Na boisku trwała walka punkt za punkt. W międzyczasie pojawiło się kilka nieprzyjemnych sytuacji, w których sędziowie podjęli niesprawiedliwe decyzje. Jedno z takich zdarzeń poskutkowało żółtą kartką dla Nicolasa Uriarte. W nerwowej końcówce lepsi ponownie okazali się bełchatowianie, którzy wygrali 25:23, a siatkarskim gwoździem na zakończenie seta popisał się Andrzej Wrona.

Dzięki wygranej w dzisiejszym spotkaniu bełchatowianie umocnili się na pozycji lidera w grupie F siatkarskiej Ligi Mistrzów i tym samym zapewnili awans do kolejnej fazy pucharu.

PGE Skra Bełchatów – Hypo Tirol Innsbruck 3:0 (25:22, 25:23, 25:23)

PGE Skra Bełchatów: Uriarte (3), Lisinac (5), Włodarczyk (10), Marechal (19), Wrona (5), Conte (14), Piechocki (libero) oraz Muzaj (1), Brdjović

Hypo Tirol Innsbruck: Ropret (4), Hein (7), Jukhami (9), Venno (9), Souza da Silva (5), Peda (10), Provenzano (libero) oraz Tusch, Frances, Beer